Краєвий отаман вимагає перенесення Ніжинського будинку культури

 

На засідання комісії з питань законності, яка відбулася 1 грудня в міськвиконкомі, було розглянуто питання про перенесення Будинку культури з приміщення колишньої церкви до новобудови або іншої наявної будівлі у Ніжині. Подав дану пропозицію на розгляд Володимир Ювко, краєвий отаман Українського козацтва. З його слів на місці колишньої церкви Іоана Предтечі сьогодні функціонує сучасний будинок культури. Тобто, там, де раніше був вівтар знаходиться сцена. Дана ситуація, вважає він, є  неприпустимою і потребує якомога швидшого вирішення. «Необхідно вже сьогодні в бюджет закласти кошти, щоб на наступний рік це питання було вирішено. Для цього також треба віднайти нове приміщення і почати активно працювати в напрямку зміни місцезнаходження Будинку культури», – зазначає Володимир Васильович. Також він говорить про те, що в Ніжині є й інші церкви, які використовуються не за призначенням. Прикладом того є церква Івана Богослова та Троїцька церква. Там зараз знаходяться архіви, але будівлі мають належати і використовуватись релігійними громадами.

Депутат міської ради та за  сумісництвом голова депутатської комісії з питань законності Олег Щербак коментує дану ситуацію: «Ми розуміємо цінність даної споруди для релігійної громади, але, нажаль, зараз недоцільно робити перенесення Будинку культури. Ми провели інформативну дискусію без голосування і прийшли висновку, що нагальної необхідності перенесення немає. Першою і вагомою причиною відкладання цього питання є необхідність знаходження Будинку культури саме в центрі міста, адже великій кількості дітлахів необхідно постійно відвідувати його для виступів. Також передчасно ставити це питання з економічних міркувань, бо сьогодні неможливо побудувати нове приміщення в центрі міста зі зручною транспортною розв’язкою, або ж відремонтувати вже існуюче.»

Володимр Ювко зазначає, що не зупиниться у пошуках шляху вирішення цього питання і буде таки х же дій вимагати від міської ради.

Лілія Журко

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *