Ніжинці не керуватимуть Ніжинським госпітальним округом

 

26 грудня мало стати визначним днем для ніжинської медицини – обирався голова Ніжинського госпітального округу. Та ситуація склалась так, що Ніжин в кінцевій ситуації залишили далеко осторонь…

В ході засідання госпітальної ради, на якому були присутні 23 члени з 24, мало відбутись голосування за голову госпітальної ради. Було представлено двоє кандидатів на цю посаду – Олександра Костирка, головного лікаря Ніжинської міської лікарні та головного лікаря Бобровицької міської лікарні Федора Тодоріко.

Після того, як була обрана лічильна комісія, тимчасово виконуючий обов’язки головуючого ради начальник управління здоров’я Чернігівської обласної державної адміністрації Петро Гармаш запропонував визначитись із способом голосування: відкрите чи таємне. Одразу поступила пропозиція від представників Ніжинського району голосувати відкрито. Треба зазначити, що саме такий спосіб не може відобразити демократичність процесу. Це вказувалось на засіданні деякими членами ради, адже, коли голосування проходить відкритим шляхом, а не за допомогою бюлетенів та скриньок, гарно видно позицію кожного, і на голосуючих можна вплинути в силу  адміністративних, чи то професійних зв’язків.

Після виступів кандидатів почалось голосування шляхом підняття рук. Переможець, за положенням, визначається більшістю голосів. З 23-ох членів ради – 12 віддало свій голос за Федора Тодоріко і 10 за Олександра Костирко.

Після голосування за голову ради, відповідно до положення було запропоновано обрати двох заступників і секретаря. Члени ради визначились, знову ж відкритим голосуванням, із заступниками, якими стали головний лікар Бахмацької районної лікарні Сергій Чалий та голова Ніжинської районної лікарні Юрій Солодько. Секретарем була обрана – головний лікар Борзнянської лікарні Тетяна Стовба.

Такий розклад став великою несподіванкою, адже хоч госпітальна рада носить дорадчі функції і рішення прийматимуть місцеві ради, залишати представників ніжинської медицини осторонь джерел формувань важливих рішень є неправильним кроком.

Ніжин – місто, яке має найпотужнішу медичну базу та кількість лікарів, котрі обслуговують пацієнтів міської лікарні та пологовий будинок. Достатня кількість й інших адміністративних одиниць, які відповідають за медицину у місті. Жодного з їх представників не було включено до складу керівних органів Ніжинського госпітального округу.

Коментар щодо даної ситуації ми взяли у секретаря міської ради Валерія Салогуба. У розмові з журналістами він зазначив: «Я був присутній на засіданні не як член ради, а як представник місцевих депутатів, а разом з тим, і усієї громади.  Бачивши те, що відбувається, складалось враження, що ніби проходить засідання бюро комсомольської партійної організації часів Радянського союзу, коли рішення були вже давно сформовані, і людям тільки залишалось підняти руки. Сам спосіб відкритого голосування не є в повній мірі демократичний, тому що дає змогу впливати на волевиявлення членів ради, використовуючи адміністративні чи професійні зв’язки.

Також досить дивною вбачається позиція голови Ніжинського району Олега Бузуна та керівництва району, які були одними з ініціаторів того, що ніжинська медицина не була представлена у керівництві ради. Такі дії є нелогічними, адже навіть засідання ради відбуватимуться в Ніжині.

Треба зазначити, що бюджет Ніжинського району не  компенсує міському бюджету і 10-ту частину витрат по одному пологовому будинку, які йдуть на обслуговування пацієнтів з району. Всі інші витрати повністю покриває бюджет Ніжина.

Це звичайно викликає нерозуміння і у депутатів Ніжинської міської ради. Рішення прийняті госпітальною радою 26 грудня не мають конструктивізму. Замість об’єднання для проведення спільної роботи по впровадженню медреформи, ми побачили політичні дії, які можуть призвести лише до непорозумінь, а отже будуть гальмувати процеси в розвитку медицини всього округу».

Яким же чином відобразиться ігнорування представників ніжинської медицини в керівництві округу, де Ніжин є центром, ми зможемо побачити з часом. І чи схвалить міська громада такі «ініціативи» керівництва братнього Ніжинського району?

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *