У Ніжині відродили гуляння Андріївських вечорниць. Такого ви давно не бачили.

 

13 грудня у Ніжині вперше за останні роки були проведені Андріївські вечорниці. Іншими словами, працівники Ніжинського краєзнавчого музею ім. І. Спаського вирішили відродити українські традиції.

У художньому відділі цього дня зібралась молодь – учні ніжинських шкіл аби взяти участь у традиційних гуляннях. Чого тільки не було…

Оскільки в народі ще це свято називають Калита, то молодь взяла участь у різних іграх. Таємні обряди супроводжували свято. Одним з таких було гадання на імпровізованому річковому мулі, звідки як хлопці так і дівчата могли витягнути предмет, який би показав, чим займатиметься у майбутньому їхня друга половинка. Гадали й на варениках: яка начинка попадеться – такий буде й суджений. Витягували хлопчики й дівчатка з таємничих мішечків імена своїх майбутніх обранців.

Загалом було весело та атмосферно. Молодь змогла не тільки в іграх та забавах провести час, але й дізнатись історії та традиції цього свята.

Андріївські вечорниці супроводжувалися веселими співами, довгими дівочими посиденьками, знайомствами і заграваннями молоді. Вечорниці тривали всю ніч, оскільки наступного разу молоді люди могли поспілкуватися тільки на гуляннях напередодні Різдва.

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *