У Ніжинській міськраді – радяться, а діяти ніколи?

 

Є така народна мудрість: «Скільки разів не говори «халва», у роті солодше не стане.» Якщо сказати іншими словами, то скільки б представники влади не радились, від цього справи не робляться, адже потрібно ДІЯТИ.

Ніжинська міська рада займає, мабуть, перше місце в Україні по кількості нарад і зборів. Лише на тиждень у міськраді таких заплановано більше 20-ти. Охоплюють вони всі соціальні сфери міста, і здавалось би, покращення мали б відбуватись систематично, але систематично чути лише нарікання громади. Ніжин звичайно не єдине місто, яке стикається з такою проблемою, але має стати одним з тих, де ця проблема опиниться на мінімальному рівні.

 

Отже давайте поговоримо про проблеми, які «тягнуться хвостом» за міською владою.

Маршрутні автоперевезення та ціна на них. Піднімаючи ціну на проїзд, обіцяли відповідну якість. Тепер же люди втомились оббивати пороги комісій, де постійно говорять про проблеми з маршрутами. Взяти до прикладу маршрут №12. Ще на початку осіні міському голові було дано доручення  підготувати документи на розірвання договору з перевізником. Зараз вже зима;

Знамените «Кіровське» море. По ньому вже втомились «плавати» автомобілі. Тендер на роботи був проведений ще в грудні минулого року. Початку робіт не видно ще й досі, а завершується 2017 рік;

Падаючі зупинки. Тенденція їх падінь частішає. Лише за минулий рік упало таких дві, і в цьому одна. Всі вони були однакової конструкції, та, чомусь, їхню «схильність» до падінь на нарадах не обговорили. І навіть в цьому році проект громадського бюджету по відновленню зупинок вступив у дію та про безпеку ще наявних зупинок ніхто не подумав.

Архіви. Вони історично-важливі заклади. Про необхідність їх перенесення радились ще в 2016 році. Була створена робоча група. Та ще й досі документи продовжують сиріти.

Вандалізм. Він досяг у Ніжині вже свого апогею. Та на обговореннях щодо боротьби з цим явищем все і закінчується. Навіть викрадення стели «Я люблю Ніжин» не схаменуло міську раду. Це було в 2016 році, закінчується 2017 рік. Нещодавно викрали металеву огорожу сміттєвого майданчика. «Чекаємо» наступних інцидентів?

Безпритульні собаки. Їх зграї бігають просто під вікнами Управління житлово-комунального господарства та будівництва. Радяться з приводу притулку з 2015 року. Вже й коментувати нічого, адже мала кількість вакцин від сказу, що залишились в Ніжинській центральній лікарні говорить сама за себе.

Стихійні сміттєзвалища. Про них час від часу говорять на нарадах комунальників. Там говорять, що за цим має наглядати інспекція з благоустрою. Та лише говорять… Всім відомі часи, коли раніше інспекція з благоустрою влаштовувала засідки аби вичислити порушників. І то було дієво. Зараз же, хто серйозно сприймає цю інспекцію?

Список можна продовжувати й далі – це лише найбільш резонансні проблеми. Але чи вирішаться вони в скорому часі і хто має на це вплинути, якщо нарікання громади не в авторитеті? Влада і всі її гілки повинні розуміти, що проведення нарад ставить «галочку» в запланованому списку, але має ставити її у виконаних справах. Адже ніжинці не бачать слів, вони хочуть бачити кінцевий результат…

Є інформація й про те, що минулого тижня члени виконкому скаржились – працювати ніколи, одні наради. Та рішення на них не приймали, адже міський голова був у відряджені. Це вже другий раз за осінь: у жовтні перебував близько тижня у Норвегії, в листопаді два тижні на навчанні у Києві. Тож, мабуть, заступники, керівники підрозділів та управлінь не хотіли брати на себе відповідальність за прийняття тих, чи інших рішень.

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *