З третьої спроби затвердили бюджет Ніжина на 2018 рік

 

На останній сесії Ніжинської міської ради 2017 року мало вирішитись важливе питання для всіх структур і сфер міста – затвердження бюджету в 689 096 250 грн. Та прийняти його депутати не змогли з першого разу, а тільки з третьої спроби.

Чи правильно збалансовано бюджет?, – задавались питанням народні обранці. Приймати його у такому вигляді як він був поданий на розгляд сесії не всі депутати хотіли. Ще на початку обговорень Дмитро Тимошик зауважив, що було б добре з міської цільової програми «Удосконалення системи поводження з твердими побутовими відходами» зняти 1 млн грн. на інші соціальні  направлення. Проте з його запропонованими поправками депутати не підтримали проект бюджету, обґрунтовуючи тим, якщо скорочувати фінансування сфери прибирання міста, тоді потрібно скорочувати і об’єми робіт, які має виконувати КП «ВУКГ».

Коли після другої спроби не був прийнятий бюджет у такому вигляді як був поданий на розгляд сесії, депутати взяли 15-хвилинну перерву.

Після неї на обговорення потрапили проекти, які потребували фінансування з резервного фонду. Сергій Гриценко звернув увагу присутніх депутатів на те, що є можливість очистити річку Остер завдяки співфінансуванню проекту з міського бюджету, з коштів ДФРР та спеціального фонду Народного депутата. Загальна вартість втілення проекту – 70 млн. гривень. Відтак з міста потрібно було б виділити близько 700 000 грн і це лише на розробку проектно-кошторисної документації, після чого послідує ряд інших процедур. Депутати ж заговорили про те, що при закладені бюджету на 2018 рік не можна передбачити відразу таку суму.

Тоді виникла пропозиція необхідну суму коштів забрати з цільової програми реконструкції «Поштової станції» та проведення археологічних досліджень.  Захищав дану програму директор краєзнавчого музею Генадій Дудченко, говорячи про те, що розвиток туризму в Ніжині є важливою складовою, до того ж вже виготовлена проектно-кошторисна документація вартістю в районі 700 000 грн. та буде подана на площадку ДФРР. Повна ж вартість з залученням державних коштів втілення проекту  складає 12 млн. грн.

В кінцевому ж рішенні депутати вирішили не чіпати кошти закладені на туризм, а виділити 400 000 грн. з резервного фонду на проектно-кошторисну документацію проекту по очищенню річки Остер, а іншу ж частину суми виділити пізніше.

Депутат обласної ради Сергій Охонько в ході обговорень дав депутатам слушну пораду: «Кошти, які планується виділяти на проекти треба виставляти на тендерну площадку «Прозорро», адже теперішня система оплати за виконання робіт з проектування нараховується у відсотках від вартості проекту, а це є маркування коштів. І завдяки «Прозорро» можна в рази зменшити вартість виготовлення самого проекту».

Після всіх дискусій з третьої  спроби депутати все ж таки затвердили бюджет.

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *