Ніжинському озеру на Об’їжджій дадуть нове життя

Ніжинською міською радою на початку 2017 року було прийнято рішення виділити кошти на громадський бюджет в розмірі 1,5 мільйона гривень. За положенням громадського бюджету активісти, громадські організації і ініціативні групи  могли надавати свої ідеї-проекти на розвиток, вдосконалення, реконструкцію інфраструктурних об’єктів в місті Ніжині. Однією з таких ідей був проект Ірини Балакірєвої по очищенню і впорядкуванню території озера, яке знаходиться між зупинкою Об’їжджа і ЗОШ №2.

Редакція «Нежатин» вирішила поспілкуватися с активістом ініціативної групи, яка безпосередньо приймала участь у розробці даного проекту Вікторією Гунько.

«Територія озера знаходиться в дуже занедбаному стані, коли комунальні служби робили прибирання цієї території то знаходили окрім шприців ще й тіла тварин. Чагарники озера ваблять компанії, а це дуже небезпечно. Являючись головою ініціативної групи, я взяла під особистий контроль  питання з благоустрою цієї території. Депутатами Ніжинської міської ради було погоджено виділити 199 тис. гривень на перший етап благоустрою, але, нажаль, до виконання робіт Управляння житлово-комунального господарства та будівництва так і не приступило. Нам постійно дають усні відмовки про перенесення робіт, а рік закінчується і ми можемо просто втратити кошти», – розповідає активістка.

Ми звернулися за коментарем до начальника управління житлово-комунального господарства і будівництва Анатолія Кушніренко. Він зазначив: «На даний проект  у 2017 році було виділено 199 тис. грн. Сьогодні розпочата робота згідно плану. Зі сторони УЖКГ та Б буде  надана вся необхідна допомога в реалізації цього проекту. Зрозуміло, що всі кошти не будуть використані адже часу до кінця бюджетного року вкрай мало. Але необхідні підготовчі роботи думаю будуть виконані своєчасно. В наступному році, якщо активісти продовжать розпочату роботу, то впевнений, що  до кінця року ми побачимо зовсім інший сквер та прекрасне озеро».

 

Стосовно цього питання ми також поспілкувалися з обласним депутатом, який обирався по даному округу  Сергієм Охонько. «В 2017 році планується санітарна очистка території та видалення аварійно небезпечних дерев та тих, які засмічують своїм листям водойму. Для планування очищення озера необхідна більша кількість коштів, адже якщо виконувати роботи то якісно й з баченням на наступні десятиліття. Також  необхідно спланувати переходи через водойму по обидва боки, встановивши  укріплюючи бетонні конструкції. Очищення озера може відбуватися тільки в літній період, але в цьому році дані роботи не були виконані, тому плануємо, якщо відповідна комісія знову підтримає цей проект, виконати в наступному. Поки що на виділені кошти в цьому році зробимо все можливе для підготовки до наступного етапу ревіталізації ( відновлення – ред.) даної території. Впевнений, що даний проект вкрай необхідний для громади Ніжина і хотів би висловити слова вдячності людям, які запропонували й розробили його – Ірині Балакірєвій, Вікторії Гунько і громадським активістам Ніжина. Це не перший важливий громадський проект цих людей  і ми повинні всі підтримати його та якісно реалізувати», – зауважив Сергій Миколайович.

Лілія Журко

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *