Саботаж навколо будівництва басейну в Ніжині

Не той небезпечний ворог, що зовні, як той, що всередині. Саме такий вислів згадується, коли аналізуєш ситуацію щодо подій навколо будівництва нового басейну в місті Ніжині. Адже об’єктивних підстав для невключення його у фінансування в обласної комісії по розподілу коштів Державного фонду регіонального розвитку не було.

Як відомо, основне фінансування його зведення планувалося за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку. Про це говорилося вже не один раз. Також підтримку висловлював і голова Чернігівської обласної державної адміністрації Валерій Куліч, а депутат Верховної Ради Олександр Кодола надав гарантійний лист на 5 млн. гривень, які він планував залучити з фонду соціально-економічного розвитку окремих територій.

10 січня цього року голосування експертів регіональної комісії повинно було завершитися. При перегляді виставлених оцінок станом на 14 січня проект будівництва водно-спортивного комплексу посідав 20 місце, маючи 61,6667 балів у рейтинговому списку проектів «ДФРР-2018», й повинен був отримати фінансування. Та вже наступного дня проект опинився поза ним, а саме на 64 місці з 46 балами. Оцінка зменшилася рівно на 20 балів. Фахівці в області математики не змогли пояснити, як могла оцінка змінитися рівно на 20 балів, без зміни десятитисячних. Адже навіть при додатковому голосуванні порядок цифр після коми повинен був змінитися. Це привід для правоохоронних органів звернути на це увагу, адже розподіл  майже 115 мільйонів гривень повинен проходити в законному полі.

19 січня регіональна комісія з оцінки проектів ДФРР зібралася аби  затвердити та направити на розгляд прохідні 47 проектів до Міністерства регіонального розвитку.

Та вже на початку засідання, через те, що необхідну кількість балів не отримали, крім проекту будівництва басейну й інші досить важливі програми, члени комісії почали висловлюватися щодо необ’єктивності проведення конкурсу. До них приєдналися й представники заявників, мери міст та голови об’єднаних громад.

На те, що у конкурсі найбільш соціально-економічно важливі проекти поступилися іншим програмам, звернув увагу і депутат обласної ради Сергій Охонько, який і є ініціатором будівництва басейну у Ніжині.  Сергій Миколайович заявив: «Нелогічна і незрозуміла для всіх ситуація, коли проект басейну за один день з лідируючих позицій опинився на 64 місці. Єдиним поясненням цього моменту може бути те, що хтось із членів ДФРР поставив нуль балів за проект. Спортивний комплекс з басейном – це важливий інфраструктурний об’єкт не лише для Ніжина, а й для всієї Чернігівщини, адже подібних в області немає. Це не тільки оздоровлення, а й розвиток спортивного туризму, адже даний комплекс може приймати  національні та міжнародні змагання. Чому так вийшло, хотілось розібратися, адже родини  Ніжина і навколишніх міст та районів очікують реалізації цього проекту. До того ж зараз проводиться збір підписів, яких вже є біля 4000».

За словами начальника відділу державних інвестицій Департаменту економічного розвитку ОДА Ірини Помеленко нею були поставлені нуль балів саме «за співфінансування з місцевим бюджетом». Адже Ніжин не подав підтверджуючі документи на співфінансування. На що Сергій Охонько повідомив, що можливо працівники, які готують проекти у Ніжинському міськвиконкому й допустили недбалість, але всі були фактично ознайомлені  з гарантією від міста. «Факт залишається фактом, підтвердження на платформі ДФРР розміщено не було, ні листа від Народного депутата Кодоли О. М., ні листа з міськвиконкому», – заявив експерт.

За подання цієї інформації відповідає відділ інвестиційної діяльності та розвитку інфраструктури. Журналісти «Нежатин» звернулися до начальника відділу, але нажаль отримати інформацію, стосовно розміщення підтверджуючих документів про співфінансування з місцевим бюджетом ми не змогли.

Та незважаючи навіть не цей прикрий факт, проект басейну мав отримати фінансування, адже по всім іншим критеріям він мав бал вище середнього.

Голова комісії Юлія Свириденко прийняла критику і запропонувала в наступному році знайти шляхи для більш якісного оцінювання членами комісії запропонованих проектів  і поставила на затвердження існуючий рейтинговий список. Дана пропозиція не влаштувала присутніх членів комісії і вони не затвердили список. Та запропонували повернути проекти на нове оцінювання.

Але, як то часто буває в нашій державі, члени комісії розділилися у поглядах переоцінювати всі об’єкти, чи тільки 74. В ході тривалого обговорення було виставлено два варіанти.  Проте жоден варіант повторного голосування не пройшов. Не вистачило одного голосу. Зазначимо, що у разі позитивного голосування за переоцінку, проект будівництва басейну у Ніжині отримав би шанс на фінансування. Вирішальним міг стати голос члена комісії з Ніжина, котра була відсутня на засіданні.

Тому на розгляд до Міністерства регіонального розвитку направили список, в якому були відсутні, на думку експертів, важливі проекти, зокрема такі як будівництво басейну у Ніжині.

Зазначимо, що 18 січня у Ніжині розпочався збір підписів під зверненням до Президента України Петра Порошенка і Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадія Зубка щодо вирішення питання будівництва в місті сучасного басейну.

Наразі свої підписи поставили майже 4000 людей, які планується передати на розгляд державної комісії Мінрегіонбуду, яка остаточно вирішить долю запропонованих об’єктів.

У заключенні виникає дуже багато питань до підготовки проектів і взагалі підтримки працівниками окремих управлінь міськради даного проекту. Через неналежне виконання своїх безпосередніх обов’язків або цілеспрямованого саботажу  місто залишилося без вкрай важливого проекту. Можливо це не було навмисно, але на подібному рівні помилок не повинно бути. Адже басейн – це здоров’я громади і майбутнього покоління, нові робочі місця, розвиток інфраструктури та залучення інвестицій в бюджет міста, що дасть змогу фінансувати інші інфраструктурні об’єкти в місті.

«Дане рішення не змінить рішучості нашої команди ми і далі будемо працювати над втіленням в життя будівництва басейна. Наступний крок – звернення до Президента Петра Порошенка та до Віце-прем’єр-міністра Геннадія Зубка. Ми вже мали бесіду з куратором Чернігівської області та плануємо збирати людей і їхати на комісію в Київ. Також ми надсилаємо заявки на участь у грантових програмах та почали роботу по збору коштів на платформах краудфандинга», – запевняє депутат обласної ради Сергій Охонько.

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *