Ніжинська «Дев’ятка» обурена «економією» відділу спорту

 

 

Ніжинська футбольна команда «Дев’ятка» існує близько 10 років. За цей час футболісти розіграли не один м’яч і показали достойні результати як на рівні міста, так і області. Перемога, як пояснюють самі гравці, для них питання принципове.

Нещодавно команду запросили на участь в турнірі «Кубок мера» до міста Короп. В офіційному запрошені від Коропської районної державної адміністрації було зазначено, що участь в змаганнях беруть кращі команди Північного Полісся України, учасники Всеукраїнських змагань, призери обласних змагань. Переможці змагань нагороджуються  престижними призами. Найприємнішою для команди був рядок: «Запрошуємо Вашу команду, як одну з найсильніших на Чернігівщині взяти участь в турнірі».

«Для нас участь в таких змаганнях є дуже важливою. Адже ми заслуговуємо не лише добре ім’я свої команді, але й Ніжину. На поїздку нам потрібно було 4 000 – це лише на дорогу автобусом. За фінансовою допомогою ми звернулися до міської ради. Проте в цьому нам відмовили в офіційному листі. «Рішенням 34 сесії міськради були виділені кошти на оплату транспортних послуг, відрядження спортсменів міста Ніжина для участі у змаганнях  з не олімпійських видів спорту різного рівня у розмірі 15% від річної потреби. Враховуючи вище написане, відділом з питань фізичної культури та спорту було прийняте рішення про жорстку економію коштів і про фінансування тільки офіційних чемпіонатів області  та України з видів спорту, тому оплату транспортних послуг для участі міської команди  у турнірі здійснити не має можливості», – розказують хлопці.

 

Зазначимо, що на фінансування участі таких команд в турнірах було виділено близько 300 000 гривень. Та як пояснює начальник відділу спорту Павло Глушко, ці кошти розподілені рівними частинами по місяцям, і перевага надається офіційним чемпіонатам.

Не дивлячись на всі труднощі, хлопці знайшли вихід. В цьому їх допомогли підприємці Ніжина серед яких Володимир Мамедов, Альберт Гончаренко, Вадим Подолянко, Ігор Кресан. Підключили хлопці і власні кошти і відвідали турнір, повернувшись з і сріблом.  Але їх не покидає думка про те, невже 4000 грн. – це  така велика сума, що її неможливо виділити, адже, навіть якщо кошти розподілялись рівними частинами на кожен місяць – близько 30 000 грн., а в січні заходів спортивних практично не було, то хіба не можна було виділити хоча б частину коштів.

«Це ж для своїх хлопців, не для когось там. У Коропі ми зайняли 2 місце. І це гарний результат. Ми взяли участь у цьому турнірі не просто так, адже там були більш, ніж достойні суперники. Нам це потрібно для досвіду. Не дуже приємно, коли на нагородженнях турнірів міська влада висловлюється щодо підтримки нашої  команди. Іноді здається в таких випадках, що на інші види спорту приділяється більше уваги, ніж на футбол. Хотілось би реальної підтримки.  Ми, зокрема, готові показувати достойні результати і виходити на вищий рівень. Та для цього потрібно фінансування», – наостанок діляться футболісти команди «Дев’ятка».

 

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *