Фінальна розчистка ніжинських підземель перед реконструкцією.

 

 

7 лютого журналістам сайту «Нежатин» пощастило взяти участь в черговому проекті по продовженню розкопок ніжинських  підземних приміщень біля Всіхсвятської церкви.

На протязі 2017-го року було проведено моніторинг і груба розчистка підземних приміщень. Окрім того Ніжин відвідав архітектор, який буде займатись їх реконструкцією та реставрацією укріплень.

Напередодні ніжинськими археологами були зняті заміри приміщень і прийнято рішення – дані конструкції безпечні. Тож було вирішено приступити до фінальної розчистки підземель.

Зимового ранку 7-го лютого археологи Ніжинського державного університету на чолі з доцентом кафедри всесвітньої історії і міжнародних відносин Іваном Кедуном розпочали свою важливу роботу. Проходивши повз «таємної впадини» біля Всіхсвятськлї церкви, ніжинці цікавились у археологів, котрі піднімали з підземель відра піску: «А що там?» Громаді дійсно цікаво, чи існує підземний Ніжин і на скільки він великий. Археологи ввічливо посміхались, говорячи, що вже скоро кожний ніжинець зможе все побачити на власні очі.

 

А в підземеллях дійсно «кипіла» робота. Кожного дня звідти археологи дістають від 8 до 10 тон землі. Іван Кедун розповів: «Зараз розчищається одне з приміщень до рівня тогочасної підлоги, яка, до речі, викладена цеглою та побілена. Ми навмисне залишили 10 см насипу. Також розгрібаються і завали продухів,  які не зачіпались при минулих розкопках, адже була небезпека їх обвалу. Зараз прийнято рішення розчистити, знявши повторні заміри. В минулому році було знято перші креслення аби архітектор міг порахувати смету, систему укріплень і тд.

Маємо завдання за два тижні розчистити одне приміщення. Далі приїжджає архітектор аби зайнятись реконструкцією. Якщо все піде гарно, за наявності фінансування, до літа зможемо відкрити хоча б одне приміщення.

Зараз видно після фінальної розчистки, що підземелля будувались  не одночасно. Якісь приміщення добудовувались і перегородки ставились пізніше. Таке враження, що саме цей комплекс підвалів існував раніше.  Існує думка, що вони побудовані одночасно з Всіхсвятським собором. До того була будівля, яка існувала в 50-х роках 20-го століття і частина підвалів у яких ми зараз знаходимось  були відгороджені й відносились до неї.

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *