Сівши за круглий стіл, у Нжині вирішували, що робити з безпритульними тваринами

 

 

Безпритульні собаки знову стали темою для обговорення в Ніжинському міськвиконкомі. 6 лютого було зібрано круглий стіл за участі заступника міського голови Григорія Олійника, керівників комунальних підприємств та управлінь, ветлікарів та волонтерів.

Григорій Олійник коротко проінформував про ситуацію сьогодення зі стерилізацією тварин. У бюджеті міста на 2017 рік було виділено 200 000 гривень саме на дані процедури та утримання собак в післяопераційний період. Стерилізовано – 86 тварин. Велись і пошуки для облаштування притулку на території міста та району. Наразі – безуспішно, адже, навіть, якщо  знаходились потенційні ділянки або будівлі, то локалізувались у санітарній зоні. Були звернення і до притулків найближчих міст, але там пояснювали, що їм хоча б своїм тваринам дати раду.

Присутня на засіданні колишня працівниця київського притулку, де утримувалось 5000 тварин розповіла, що утримання однієї собаки на день обходилось в 100 гривень. Враховуючи, що у Ніжині більше 3000  безпритульних тварин, в рік на їх утримання з бюджету міста доведеться виділяти декілька десятків мільйонів гривень. Та очевидно, що й облаштований притулок буде розрахований на меншу кількість тварин, і денні витрати на одну тваринку будуть меншими. Та навіть при таких підрахунках, чи потягне бюджет? Звісно, депутати матимуть різні думки з цього приводу.

Та навіть, якщо з притулком нині не склалось, є можливість зменшити агресивність собак, послаблюючі їхні природні інстинкти – стерилізувати. У Ніжині ж, навіть при наявності виділених коштів на дану процедуру, відловом собак та доставкою їх до клініки займаються волонтери, а мало б комунальне підприємство «ВУКГ». Про це на засіданні наголосила Валентина Дубовик, завідуюча ветлікарнею «Айболит», з якої УЖКГ та Б минулого року уклало договір.

Інша проблема, що обговорювалась – захоронення тварин у Ніжині. У місті налічується більше 7000 тварин, і закопувати їх після смерті, як зазначив Григорій Олійник – неправильно, адже це порушення санепідемнорм. Не гуманно і тварин, які помирають простовулиці відвозити на полігон. Що ж до облаштування кладовищ для тварин, то нині і для людей знайти місце вже досить проблематично. Тож, вивчатиметься і можливість в місті будування крематорію.

Йшла мова і про добровільний реєстр тварин, адже власники собак мають нести за них відповідальність. Не секрет, що велика частина безпритульних тварин опинилась на вулиці саме за «доброї» волі господаря.

 

А що ж до нападів безпритульних тварин на людей, то начальник відділу з надзвичайних ситуацій Генадій Чернишов повідомив невтішну статистику. Так за минулий рік покусано було 187 громадян, з них 86 безпритульними собаками, і отримало лікування 66 осіб.

Тож, вирішення проблеми дійсно на часі, і пошуки шляхів вирішення проблеми повинні бути в авторитеті. В ході таких обговорень не оминули і розмови про гуманне поводження з тваринами, адже є батьки, які з дитинства привчають дітей штурхати тварин, тим самим, звісно, розпалюючи захисні інстинкти собаки. Було на засіданні обговорено можливість у навчальних закладах проводити з дітьми виховну роботу щодо поводження з безпритульними собаками, залучивши досвід волонтерів і кінологів.

З приводу загальної ситуації в Ніжині з тваринами коментар надав керівник КП «ВУКГ» Владислав Адольфович:

 

«Для себе кожен має уяснити, що ситуація з безпритульними тваринами також є наслідком і безвідповідальності деяких громадян. Адже час від часу господарі відпускають своїх собак у вільне життя і вони, звісно, продовжують на вулицях міста свій рід. Сьогодні і ми, як комунальне підприємство обмежені в можливостях відловити собак. Нам приходять виклики, приїжджаємо на місце, і ні собаки, ні людини тієї, яка подзвонила. Навіть, якщо агресивна собака, то немає препаратів для евтаназії. У даному випадку має співпрацювати комунальне підприємство і громада».

Виходячи з результатів засідання, ситуація в Ніжині поки що не зміниться, і не змінюватиметься до тих пір, поки зацікавлених осіб у вирішенні проблеми не ставатиме більше. Якщо ж хтось з громадян має відомості про агресивну собаку чи про ту, що необхідно стерилізувати, необхідно подати заяву до 10-го кабінету Ніжинського міськвиконкому на ім’я міського голови Анатолія Лінника чи його заступника Григорія Олійника, або ж написати звернення на УЖКГ та Б, що знаходиться по Московській, 20.

Марина Волинець

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *