Справжній будівельний «скандал» назрів у Ніжині. Його об’єктом, у черговий раз, стала містобудівна документація. На сайті Ніжинської міської ради опубліковані детальні плани території для будівництва паркових та рекреаційних територій в місті Ніжині. При розробці даних планів, як то було обговорено раніше при прийнятті депутатами на сесії міськради генерального плану, мали б урахуватись побажання як громади так і містобудівної ради. Та коли громада, все ж таки, побачила оприлюднені документи, виник ряд запитань до влади, адже деякі побажання враховані не були.
Мова йде про такі «ласі» земельні ділянки як територія біля Графського парку, ділянка по Богдана Хмельницького, де мав облаштовуватись сквер Героїв Крут, територія біля колишнього підприємства «Флора», що знаходиться на березі Остра та ділянка так званого Комсомольського парку. Звичайно, громада хотіла б бачити там зелень, а не бетон. На проектах же детальних планів розміщуються багатоповерхівки. До прикладу, на земельній ділянці біля Графського парку мають розміщуватись дві багатоповерхівки, в той час, коли містобудівна рада вимагала з території, що на старому генплані відведена для їх будування, зробити рекреаційну зону. Біля ж підприємства «Флора», за рекомендацією ради, мала бути одна земельна ділянка зеленої зони. На детальному плані її чомусь розділено на дві частини.
Оскільки громада вимагала пояснень від міської влади стосовно даних зауважень, у вівторок 6 лютого відбулось зібрання, на яке представниками громади було запрошено міського голову Анатолія Лінника та його заступника Григорія Олійника. Проте на спілкування з людьми, міський голова не з’явився, про причину не повідомив і свого заступника.
Отже розмова громади з Григорієм Олійником почалась з вищезазначених зауважень. Зокрема, член містобудівної ради Валентина Смаль зауважила: «Погоджувальна комісія детально вивчала генплан і робила рекомендації, що протокольно були завірені. Чому ж зараз їхнього врахування ми не бачимо? До прикладу територія біля графського парку, де за детальним планом розташовується дві будівлі. На даній земельній ділянці знаходиться зона розвантаження підземних вод. Коли був збудований поряд новий будинок, його жителі відчули на собі наслідок будівництва – і по сьогодні заливаються водою підвальні приміщення. Якщо на цій території збудувати ще два будинки, то що взагалі це буде?»
Григорій Олійник, відповідаючи на це питання стверджував, що всі зауваження були враховані проектантом, що і винесено на план зонування. Але, є рішення сесії 2007-го року, де площа даної ділянки виділялась під забудову 3-ох багатоповерхівок. Одна збудована, а дві так і продовжили числитись на ній. Та це не означає, що відбудеться їх зведення. Документ проходить громадське обговорення і лише після цього прийматиметься рішення.
Дана ситуація є наслідком непрофесійності проектантів, які враховували лише геодезичні дослідження при плануванні багатоповерхових забудов та контролюючі органи, які давали дозвіл на будівництво. Нині ж, проектант, який робив замовлення, не міг не врахувати рішення сесії 2007-року, після якого дані забудови були внесені до держгеокадастру.
Присутній на обговореннях Олег Кузьменко наголосив, що було озвучено прохання до депутатів змінити цільове призначення ділянки під будівництво багатоповерхового житлового будинку, на рекреаційну зону. У прийнятому ж рішенні сесії міської ради це враховано, але й зазначено одним із пунктів, врахувати рішення сесії 2007-го року, де мова йде про зведення будинків.
Григорій Олійник у свою чергу запевнив, що дані питання треба ще раз проаналізувати і вирішити. Проте, хто ж має право подати зауваження на розгляд сесії? В даній ситуації – жителі будинків, що знаходяться поряд та депутати міської ради. Єдиним же вирішенням нинішньої ситуації є скасування пункту рішення сесії міськради 2007-го року, де мова йде про перспективну забудову ділянки поряд з графським парком. Нині ж з проектною документацією може ознайомитись кожен та внести свої пропозиції і зауваження. З даного приводу пройдуть громадські слухання, після чого документацію має затвердити сесія міськради. Ніжинська активна громада налаштована серйозно щодо збереження зелених зон у Ніжині. Як же до цього налаштований депутатський корпус, ми поцікавились у секретаря міської ради Валерія Салогуба.
«У складі Ніжинської міської ради VII скликання 36 депутатів, вісім фракцій, думки звичайно можуть бути різні. Але забудовувати парки і зони відпочинку рада не дасть. Якщо за результатами громадського обговорення необхідно буде змінити рішення ради V скликання, винесемо відповідний проект. Як голова фракції ВО «Батьківщина» ще раз нагадаю про те, що неодноразово наголошували на тому, що ми проти перетворення рекреаційних зон у будівельні майданчики. Але хтось не може заспокоїтися і зводить наклепи. Які причини? Думаю, з одного боку, вроджене почуття ненависті до нашої політичної сили. Воно загострюється пропорційно зростанню рейтингу ВО «Батьківщина». Та, мабуть, справа не тільки в психології. Не виключаю, що ця людина, чи люди, працюють з іншими впливовими людьми, у яких є досвід відбирання у громади одного з міст Київської області десятків гектарів землі. Можливо, скоро ніжинці зрозуміють більше», – наголосив Валерій Володимирович.
Марина Волинець