Які ж найперспективніші сфери Ніжина: визначали при розробці стратегії

 

 

9 лютого активна громада Ніжина зібралась аби продовжити розробку стратегії міста. 70 чоловік з різним родом зайнятості мали сформувати карту суспільних капіталів, що буде фундаментом у розробці такого важливого документу для нашого міста.

Нагадаємо, що існує 6 капіталів: соціальний, фінансовий, природній, людський, промисловий, інноваційний та творчий. Якщо по кожному окремо, то відповідно, фінансовий – це усі фінансові засоби, що є в розпорядженні громади. Промисловий – вся фізична інфраструктура, що збудована на території міста, а також виробничі об’єкти. Людський капітал – це, власне люди, які проживають у місті, а також його гості. Оцінюється він за параметрами освіти, стану здоров’я, сукупного професійного досвіду, кількістю талантів. Природній капітал добре всім відомий, адже це природні ресурси території, географічні чинники, ландшафтні особливості. Соціальний же капітал окреслює стосунки між людьми, рівень суспільної довіри, наявність спільних цінностей, тощо.  І наостанок, інноваційний та творчий капітал демонструє те, як часто з’являються та втілюються свіжі ідеї, винаходи, творчі проекти.

Через годину обговорень і формування думок в групах були напрацьовані певні висновки. Отже, по 7 групам було визначено, що Людський капітал має середнє значення – 5, 3; Соціальний – 5,4; Природній – 7,1; Промисловий та технічний – 4,6; Фінансовий – 4,2; Інноваційний та творчий – 7,0.

 

Треба зазначити, що думки щодо оцінювання капіталів в групах дуже різнились. Бали коливались від 2 до 8. Тож результати викладені в таблиці будуть відправлені на опрацювання фахівців. Також заступник міського голови Григорій Олійник зауважив, що в Ніжині є група населення, яка складає близько 50% всієї громади, яка не висловлює свої потреби і бачення. Тому треба вивчати їхню думку, окрім того, дослідити треба не лише мікрорайони міста, а й різні вікові групи.

На наступних засіданнях будуть залучені і попередні напрацювання, котрі громада почала розроблювати ще у вересні місяці за ініціативою депутата обласної ради Сергія Охонька. Нагадаємо, що тоді зацікавлені ніжинці збирались у міській раді, формували групи за різними напрямками розвитку, вивчаючи сильні та слабкі сфери міста. У наслідок цього були зроблені певні висновки, котрі будуть враховані в подальшій розробці стратегії.

Марина Волинець

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *