Ніжинський механзавод «обкрутив» міськраду, щоб не платити мільйони за оренду землі

Ніжинську міську раду, можна сказати «обвели навколо пальця». Механічний завод, який орендує земельну ділянку у міста заборгував йому близько 2 млн гривень. Про це земельний відділ дізнався у жовтні минулого року.

З даного приводу неодноразово збирались комісії на чолі з заступником міського голови Григорієм Олійником, але розуміючи, що питання потребує оприлюднення і всебічного вивчення винесли його на профільні депутатські комісії. Саме його розглядом займались депутати на засіданні комісії з питань законності 12 лютого.

Начальник земельного відділу Валентина Місан повідомила, що у листі надісланому їм податковою було вказано про борг 1 664 000 грн. Згідно  земельного кодексу і закону про оренду землі, з орендарями, які несвоєчасно  сплачують за оренду землі є можливим розірвати договір оренди. Тож міська рада,  як власник мала вчиняти певні дії.

«Справа в тому, що з Механічним заводом ми уклали довгостроковий договір на 49 років. У ході нашої з ними співпраці ми, в принципі, проблеми не вбачали. Але тепер ситуація прояснилась у негативному для нас світлі. Не розуміючи за який період виник борг і у зв’язку з чим, ми терміново направили лист до податкової у якому попросили детально роз’яснити ситуацію, що склалась з фінансовим можливостями заводу.  Оскільки в листі згадувалось, що майно заводу було реалізовано, ми звернулися до реєстраційної служби, аби там надали інформацію, хто на сьогодні є власниками нерухомого майна. Як виявилось, це були дві різні фірми, одна з яких зареєстрована в Києві, а інша в Ніжині», – повідомила Валентина Місан.

 

До цього вона додала, що міська рада не зацікавлена в розірвання договору  оренди, адже сума досить суттєва, як і могли б бути подальші наслідки. Аби урегулювати ситуацію земельний відділ терміново підготував листи до нових власників нерухомого майна з проханням оприлюднити себе та вчинити дії по укладанню договорів оренди під майном, яким на сьогодні вони користуються. Також підготували запит до Держгеокадастра з проханням надати інформацію щодо земельної ділянки на якій було розташовано механічний завод.

«Виходячи з минулого договору, по Богдана Хмельницького була зареєстрована єдина земельна ділянка, але у 2015 році Механічний завод звертався до Ніжинської міськради  поділити ділянку на 7 частин. Такий дозвіл рада надала і були виготовлені технічні документації щодо поділу суцільної ділянки. Та їх депутати не затвердили, адже тоді виникло багато запитань. Але користуючись недосконалістю чинного законодавства, заводом було зареєстровано 7 нових ділянок, яким присвоїли кадастрові номери. Оскільки ж рада не затвердила поділ, то не відбулась реєстрація права власності міськради на ці нові поділи», – зауважила начальник земельного відділу.

Представників компаній, що викупили майно заводу запрошували на засідання комісій та вони не з’являлись, як і керівництво механічного заводу. Листування між сторонами також не відбулось. Лише одна з компаній, яка зареєстрована в Києві відповіла, що готова розглянути можливість на укладання нового договору оренди. Але ситуація зайшла в глухий кут…

На сьогодні з механічним заводом укладений довгостроковий договір оренди земельної ділянка, котрої не існує, адже поділом її на 7 частин було ліквідовано. Міській раді не вигідно розривати договір з механічним заводом, адже заборговано мільйонні суми. Укласти з новими власниками майна договір неможливо, адже треба розривати попередній. Орендна плата заводу більше не нараховується, адже нема перспектив, що з нього можна буде стягнути накопичений борг.

Механічний завод не показує бажання спілкувати, ігноруючи будь-які звернення.

Отже, лише після того, як Держгеокадастр ліквідує земельні ділянки, за якими не надано міській раді право власності повинні зникнути з кадастру, а жалі, або по новому відновлювати право власності, або реєструвати нову земельну ділянку.

Григорій Олійник зауважив, що розуміючи власників майна і їх небажання до діалогу суди будуть тільки затягувати хід справи, окрім того, вони далеко заведуть і безрезультатно. Сума судового збору буде також чималою, отже це не варіант.

 

Присутній на засіданні представник податкової зауважив, що обласна прокуратура вже подала позов про стягнення заборгованості, тобто дії вживаються. Нерухомого майна там описано на 6 млн, але  наскільки вони ліквідні важко сказати Неодноразово були заплановані перевірка податкової, але керівництво заводу уникало їх. Враховуючи ситуацію було зроблено невиїзну перевірку і нараховано мільйонні зобов’язання по сплаті боргу серед яких і земельний.  Наразі механічий завод банкрутом не визнано.

 

 

Отже, в даному випадку міській раді доведеться обирати з двох зол менше. Та, скоріш за все, у результаті вона опиниться у програшній ситуації.

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *