«Липа» у розробці зонінгу території біля Графського парку?

На початку місяця на сайті Ніжинської міської ради був оприлюднений Проект рішення щодо детальних планів території для будівництва паркових та рекреаційних територій в Ніжині. На одному з таких, що окреслює територію біля Графського парку є ділянка з орієнтованою площею 0, 69 га, де мають, ніби, розміщуватись два багатоповерхових будинки. За багатьма аргументами такого будівництва на цій території допустити не можна. Та в 2007 році сесією було прийняте це рішення, а тому будівництво можна було б вважати законним.

14 лютого на засіданні комісії з земельних питань секретар міської ради Валерій Салогуб підняв дане питання з пропозицією підготувати проект рішення щодо внесення змін у вищезазначене рішення сесії міськради, аби дана ділянка мала призначення рекреаційної зони, а не перспективної житлової.

Присутня на комісії кандидат географічних наук, доцент кафедри географії природничо-географічного факультету НДУ імені Миколи Гоголя Ольга Барановська повідомила, про дослідження її кафедри: «Ми були у відділі архітектури й розглядували ці 4 земельні ділянки і дивились обґрунтування компанії «Дом2», яка розробляла це зонування. Ними було зазначено, що  глибина, на якій знаходяться ґрунтові води – 3-4 метри по всіх ділянках, щодо яких був розроблений зонінг. Ми працювали зі студентами, але біля Графського парку глибина залягання ґрунтових вод менше метра. Далі, там написано, що породи, які залягають так звані «понтійські вапняки». Ну як так може бути, якщо це ракушняк, котрий добувають тільки біля Чорного моря під Одесою. Тобто – це така «липа»… Тут у цьому плані зонування, проходить канал з вулиці Широкомагерської, з якої відбувається стік вод, аби не затоплювати той мікрорайон. Якщо будувати ці два будинки біля Графського парку, то вода буде затоплювати будинки і територію поблизу».

Вислухавши, голова комісії Андрій Деркач зауважив, що будь-які дослідження мають бути закріпленні документально і потім вже представлені загалу.

У присутніх на комісії виникло запитання, хто виписував завдання зробити схеми для компанії «Дом2» і з чого воно виходило? Як виявилось – Управління житлово-комунального господарства та будівництва. Саме їх представника буде запрошено на наступне засідання земельної комісії.

Заступник міського голови Григорій Олійник зауважив, що наразі йде процедура обговорення і міська рада очікує обґрунтовані зауваження та побажання. Будуть проведені громадські слухання. І після процедури обговорення, за необхідністю, можна буде виносити проект рішення про зміну цільового призначення ділянки.

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *