Ще у трьох ніжинських школах може не бути 10-их класів

 

 

Начальник управління освіти Станіслав Крапивянський виніс на розгляд постійної депутатської комісії з гуманітарних питань, що відбулась 20 лютого,  проект рішення про недоцільність відкриття 10-х класів в окремих школах Ніжина. Зокрема мова йде про ЗОШ №1, ЗОШ №13 та ЗОШ №17.
Перше, що спадає на думку – це захистити інтереси школярів на право навчатися в тій школі, де вони вчилися до цього. Дійсно інтереси дитини та її комфорт мають важливе значення, але не все так однозначно. За словами начальника управління освіти Станіслава Крапивянського фінансування освіти з державного бюджету відбувається при умові повної наповненості класів – від 20 чоловік. Якщо ж наповнюваність менша, цей обов’язок переходить до місцевої влади. Постає логічне питання, де місцеві органи влади візьмуть зайві кошти при вже наявному дефіциті в освіті, який до кінця календарного року складає 13 млн. грн.?

 

А це освітлення, опалення і зарплата вчителів. Можна говорити про більш якісну освіту в малих учнівських колективах, але практика показує зворотне.
“Всі ми добре пам’ятаємо ситуацію, яка склалася торік в ЗОШ №1, коли батьки та діти навідріз відмовилися переходити в сусідні центральні школи ЗОШ №3 та ЗОШ №7, які нічим не відрізняються від їх рідної школи. За документами, заяви до 10 класу першої школи подали 12 учнів, але чи відвідують всі вони навчальний заклад одночасно? Звісно хвороби та інші поважні причини вносять свої корективи у відвідування”, – зауважив Станіслав Миколайович.
Отже, пропозиція управління освіти запропонувати цим дітям навчатися в сусідніх і не менш комфортабельних школах виважена і логічна, але депутати не підтримали її, відправивши на доопрацювання мотивуючи це перш за все піклуванням про добробут школярів та спокій їх батьків.

Тож депутатами було запропоновано повернутися до цього питання в середині літа і зробити моніторинг заяв школярів про зарахування до 10 класу.

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *