Чергові маніпуляції тепер вже навколо водовідведення по вулиці Незалежности

 

Майже всі наболіли проблеми міста не вирішуються роками через постійний дефіцит у бюджеті. Адже розмова у таких випадках йде про мільйони.  Водовідведення по вулиці Незалежності – це вже найболючіший «мозоль» для ніжинських водіїв та катастрофічна проблема жителів цього мікрорайону.

Необхідність вирішення даної проблеми підняв на сесії міськради депутат від ВО «Батьківщина» Микола Косенко. Він нагадав, що цього місяця відбулось засідання робочої групи з розподілу екологічного фонду обласного бюджету, куди звернулися десять депутатів обласної ради від Ніжинщини задля вирішення фінансування проекту водовідведення.

На реконструкцію системи водовідведення Ніжину потрібно 8 мільйонів гривень – це за підрахунками 2016 року. Звісно, нині цей проект коштуватиме на 2-3 мільйони дорожче. Три мільйони з загальної вартості має виділити  міський бюджет. Ще три з половиною мільйонів гривень, за ініціативою депутатів обласної ради від Ніжинщини, вперше було передбачено з обласного бюджету, а саме з фонду охорони навколишнього природного середовища. Ще півтора мільйони обласний бюджет дофінансує по результатам піврічної діяльності.

Тож Микола Косенко звернувся до ніжинських депутатів, аби вони передбачили у бюджеті міста три мільйони гривень, що гарантуватиме співфінансування Ніжина. Також це було прохання депутата обласної ради від ВО «Батьківщина» Сергія Охонька, який на передодні сесії просив ніжинських депутатів запланувати ці кошти. «Мені сумно спостерігати, як деякі депутати ніжинської міської ради цілеспрямовано та системно блокують важливі питання для міста. Навіщо депутати обласної ради, а саме Микола Шматок, Юрій Болоховець, Наталія Копиця, Андрій Віротченко, Валерій Гавриленко, Ірина Грозенко, Людмила Бойко, Алла Ковтун та Ігор Дягель провели величезну роботу, щоб обласний бюджет пішов на співфінансування. А тепер міські депутати відмовляються від цього. В проекті рішення по бюджету на 2018 рік не закладені кошти на співфінансування. Маю надію на те, що свідомих депутатів буде більше в сесійній залі і ми матимемо шанс вирішити проблему з підтопленням по Незалежності».

Дане питання жваво обговорювалося на пленарному засіданні, яке відбулося 28 лютого. Свободівець Анатолій Сліпак зауважив, що були розмови про те, що профінансувати даний проект буде досить складно. Краще було б розбити його на етапи, адже розуміючи всі процеси і постійне здорожчання матеріалів, може не вистачити й тієї суми, яку планують виділити. На це Григорій Миколайович зауважив, що у розмові з будівельниками стало відомо, проект інженерно-технічно розбити на етапи неможливо. Проект має початись і закінчитись.

Не вірив у реалізацію цього проекту силами міста і області Дмитро Тимошик від «Самопомочі”, вказуючи, що 3 мільйони для міста – суттєва сума, крім того немає гарантій, що область виділить обіцяних 5 мільйонів. Тож звернувся до Григорія Олійника з проханням подумати і запросити проектанта ще раз, аби той розробив інше проектне рішення. Адже при такій вартості робіт, навряд чи буде можливим втілити проект. Вибираючи з того, що фінансувати, треба розставляти пріоритети по можливості реалізації, а зважаючи на те, що до цього проекту місто може прийти не скоро, поки йде час потрібно подумати над альтернативою.

«Мабуть заступник голови бюджетної комісії, пан Тимошик не усвідомлює, що таке розробка проекту і проходження експертизи і що поки є можливість отримати з іншого бюджету кошти, треба це використовувати, адже інше місто чи район їх освоїть, а ми й далі будемо «філософствувати» над проблемою підтоплення. Я радий з того, що більшість депутатів підтримала виділення коштів і дала шанс мешканцям вулиці Незалежності позбутися даної проблеми», – сказав депутат обласної ради Сергій Охонько.

Тож все ж таки, в ході голосування, не зважаючи на спроби загальмувати важливий для міста проект і розуміючи, що ніжинці вже не можуть чекати,  пропозицію міські депутати підтримали і гарантували виділення 3-ох мільйонів гривень за результатами перевиконання бюджету за перший квартал року.

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *