Художньому відділу потрібен ремонт чи інвестор? – вирішували ніжинські депутати

 

На сесії ніжинської міської ради, при розгляді питання щодо затвердження міського бюджету було обговорено стан будівлі художнього відділу Ніжинського краєзнавчого музею. Його реконструкція потребує 400 000 грн. Про необхідність їх виділення говорив директор музею Генадій Дудченко. Він стверджував, що споруда в аварійному стані і на доказ цього представив презентацію з фотосвітлинами, на яких було видно «зловіщі» тріщини стін.

Генадій Дудченко наполягав, що художній відділ є дуже цінний для історико-культурної сфери міста, як і діяльність всього музею. У його звіті він зазначив, що за 2017 рік було проведено 967 екскурсій, причому, з них, 623 для гостей Ніжина. Це є показник того, що відвідуваність  збільшилась у 3-4 рази в порівняні з попередніми роками. Близько 14 000 людей цьогоріч відвідало музей. Працівники музею провели 67 наукових доповідей на конференціях різного рівня.

За цей рік музей заробив коштів у сумі 81 000 грн. – це значно більше, ніж у минулих роках. Таким чином вдається вирішувати нагальні потреби музею за рахунок особистих коштів. Матеріальну допомогу надають і благодійники. У цьому році сума таких надходжень склала 30 000 грн.

Наразі у музею існує дві глобальні проблеми. Перша – реставрація Поштової станції, що вартує більше 17 млн. Звичайно за місцевий бюджет вирішити її не вдасться. Інша ж – стан будівлі художнього відділу. Наразі розроблена проектно-кошторисна документація і наразі потрібно 400 000 грн. на капітальний ремонт відділу.

Генадій Дудченко зауважив, є такий варіант, що в ході ремонту, скриється цегляне обрамлення, і виявиться, що під ним будівля струхла. Тоді буде єдиний варіант, закривати або переносити відділ. Кошти звісно ж повернуться у бюджет.

Вислухавши, депутати наполягли, що вкладення коштів у таку будівлю не є розумним шляхом. Окрім того, вже велись розмови з інвестором і він готовий розглянути можливість будівництва на місці відділу. Відповідно ж, за умовами, одне з приміщень має бути ним надане під розміщення художнього відділу.

Та поки це лише розмови, що й насторожує директора  музею, адже час іде, а за його прогнозами будівля довго не вистоїть. Сесією міськради все ж було вирішено відправити це питання на доопрацювання. В цей час створити робочу групу, яка вивчала б можливість залучення інвестора, котрий погодився б на вигідні умови як для нього, так і для музею.

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *