Податки “великі й маленькі” затверджували ніжинські депутати

 

Затвердження податків – саме це питання викликало найбільше обговорення серед депутатів на останній сесії зими. На терезах знову були вигода громади і наповнюваність міського бюджету. Та внесення змін у податкові нарахування не було ініціативою ради, а лише необхідність викликана змінами у Податковому кодексі.

Першу дискусію викликали ставки податку за нерухоме майно. В змінах, що опрацьовувались бюджетною комісією було вказано, що ставка податку для  об’єктів житлової нерухомості, в тому числі його часток встановлюється в розмірі 0,5 відсотка. У старому ж варіанті нерухомість ділиться на два типи: йдеться про 0,25 відсотка – для квартири загальна площа яких не перевищує  90 кв. метрів, або житлового будинку, загальна площа якого не перевищує  180 кв. метрів, та для різних типів об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх загальна площа, що не перевищує   270 кв. метрів; 0,5 відсотка – для квартири, загальна площа яких перевищує  90 кв. метрів, або житлового будинку, загальна площа якого перевищує  180 кв. метрів, та для різних типів об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток, загальна площа яких перевищує  270 кв. метрів.

При обговоренні дехто з депутатів наполягав, що взагалі можна було б зробити рівними між собою всіх громадян, затвердивши однакову ставку – 0, 25%. Звісно це викликало супротив, адже, як кажуть в народі – за багате життя треба платити. Та дехто з депутатів стаючи на захист власників великих площ, запевняв, що це не справедливо. Адже якщо людина все своє життя працювала, і не «сиділа, склавши руки», то чому має платити на старості літ великі суми. І як приклад була приведена ситуація зі старенькою бабусею, яка в молодості мала роботу, завдяки якій отримала  трикімнатну квартиру. Нині ж отримує «відносно велику» пенсію, що не співставляється з чималими податками. Тоді було б доречно встановити пільги для пенсіонерів. Та більшість такі аргументи не переконали, адже за повідомленням представника податкової, який був присутній на сесії, будинки чи квартири, з якими за останні кілька років не проводилось жодних дій в плані продажу, дарування чи передачі у спадщину, то вони не занесені у новий реєстр речових прав, тож за це майно не нараховується податок. Як наслідок – пенсіонери не несуть жодного збитку для своїх гаманців. Під час же голосування більшістю депутатів не було підтримано внесені зміни, щодо об’єктів нерухомості великих площ в розмірі 0, 5%.

Спірним було питання і щодо пільг на виплату земельного податку, які можуть надаватись на рівні рішень органів місцевого самоврядування. На таку пільгу претендують структурні об’єкти Міністерства оборони, Міністерства з надзвичайних ситуацій, силових та правоохоронних структур та державних органів, органів місцевого самоврядування, комунальні підприємства. В змінах, що передбачає проект рішення зазначено, тепер військові формування на території Ніжина мають пільгу у розмірі 90%. А що ж до залишку в 10%? Іван Коробка, командир авіаційного загону зауважив, що пільга має бути 100% для військових стратегічних об’єктів, і закликав депутатів не голосувати за зміни.

Більшість депутатів зійшлась на думці, що стосовно надання такої пільги має думати держава, а не перекладати її на і без того дефіцитні місцеві бюджети. Окрім того, органи державної влади, органи прокуратури, заклади оздоровлення та лікування, органи внутрішніх справ, які повністю утримуються за рахунок коштів державного, обласного та районного бюджетів матимуть 50 % пільгу.  Депутати, розуміючи, що ці зміни вступатимуть в дію з 1 січня 2019 року, відправили дані пункти на доопрацювання.

Натомість депутати підтримали пільгу зі сплати земельного податку для «Укрзалізниці» у розмірі 25 відсотків. Ще напередодні, зі змінами податкового кодексу, було відомо, що «Уурзалізниця» має отримати 30% пільгу, а це мільйонні втрати для бюджету Ніжина. Щоб хоча б якось зменшити ці втрати, рішенням депутатів було збільшено ставку податків для «Укрзалізниці» до максимальної – 3%.

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *