Дружня громада та інвестори прокладають шлях розвитку Сального

 

2 березня в селі Сальне відбувся схід села. На зборах громади були присутні: голова Лосинівської об’єднаної громади Володимир Андрієць, до складу якої входить село Сальне, представник народного депутата України Олександра Кодоли – Олексій Пірковський, керівник ТОВ «УкрАгроРозвиток» Василь Снісаренко, староста сіл Сальне та Садове – Броварчук Ніна Миколаївна, та громада села Сальне.

Треба зазначити, що з усіх інвесторів, що обробляють землю у Сальному, з’язвились тільки представники «УкрАгроРозвитку» і прозвітували перед громадою за рік роботи. До прикладу, агрофірма СТОВ «Рід», що обробляє землі села в десятки раз більше, чомусь ігнорує громаду, що звісно ж викликало серед селян обурення…

Тож чим живе Сальне. Про це розповіла виконуюча обов’язки старости Ніна Миколаївна, зачитуючи звіт про соціально-економічний розвиток територіальної громади за 2017 рік. На початку Ніна Миколаївна доповіла про чисельність населення становить – 442 людини. Протягом 2017 року в Сальному померло 12 людей, народилося 2 дитини.На території Сального знаходяться три магазини, навчально-виховний комплекс, фельдшерський пункт, пошта, бібліотека, клуб, церква, стадіон, спортивний та дитячий майданчики.
У поштовому відділенні зараз працює двоє людей, які надають селянам всі необхідні послуги, але в майбутньому планується закрити стаціонарний пункт поштового зв’язку і зробити пошту пересувною. Приїжджатиме бригада на автомобілі та обслуговуватиме людей раз на тиждень.
За підтримки інвестора ТОВ «УкрАгроРозвиток» до Сального буде приїжджати сімейний лікар, також будуть привозити безкоштовні ліки гіпертонікам. Наразі лише молодша медсестра Валентина Шевченко завжди турбується про запас лікарських препаратів у медпункті, регулярно їх поповнює, привозить на замовлення.
На території села є сільський клуб. Побудований він ще в 70-му році минулого століття, внутрішнє оздоблення його було і залишається одним з найкращих в районі. Староста Ніна Броварчук вважає, що будівлю треба відремонтувати та підтримувати в належному стані, адже клуб у селі має дуже велике значення. «Це осередок культури, тут проходять всі свята, які вже близько трьох років проводимо регулярно і надалі будемо проводити. Тут відбуваються всі збори, проводять свій вільний час жителі села, незалежно від віку – хто пограти в більярд приходить, хто на дискотеку, а хто поспівати… Якщо буде ваше бажання, можливо, що з’являться й ще якісь гуртки за інтересами»,- зазначила Ніна Миколаївна.

Наразі в клубі замінено вікна в актовій залі та на першому поверсі завдяки ТОВ «УкрАгроРозвиток», зроблено опалення, замінено вікна та двері в фойє, закуплено вбрання для сцени, відремонтовано сходовий майданчик та покрівлю. Нещодавно, з допомогою ТОВ «УкрАгроРозвиток», закупили спортивний інвентар для спортзалу, який буде діяти при клубі.
Представники ВО «Батьківщина» також цікавляться культурним життям села. Депутат обласної ради Охонько Сергій Миколайович подарував для клубу акустичну систему, а Шматок Микола Миколайович подарував волейбольний м’яч, для волейбольного майданчика біля клубу і молодь влітку часто збирається, щоб пограти.
Селом пролягають декілька автобусних маршрутів: Рейс Ніжин – Терешківка, Ніжин – Київ.
На території села знаходиться навчально-виховний комплекс. Учні Сальненської школи брали участь у мітингу – реквієму до Дня визволення Ніжинщини від німецько – фашистських загарбників. Також школярі виступали на святі «День села».
На території нашого Сального проживають одинокі літні люди. Приділити таким людям увагу, допомогти у вирішенні побутових питань – це одне з головних завдань працівників сільської ради. Чотири соціальних працівники допомагають 42 одиноким людям поратись по господарству. Працюють добросовісно, хоча їхня робота важка.

На території нашого села працюють дві основні агрофірми: «Украгророзвиток» та СТОВ «Рід», також є фермерські господарства. СТОВ «Рід» надавали матеріальну допомогу до Дня Перемоги вдовам та ветеранам другої світової війни, учасникам АТО, вчасно розчищали сніг у зимовий час.

Та найбільше піклування про розвиток села та його людей дбає ТОВ «Украгрозвиток». Хоч землю підприємство обробляє нещодавно і її в нього зовсім мало, але багато чого зроблено завдяки їхній підтримці:
• Протягом літа допомагали скошувати траву на обочинах села;
• За їхньої допомоги відбулося святкування дня Перемоги;
• Провели грандіозне свято «День села»;
• Новорічне свято;
• За їх підтримки провели «Різдвяні вечорниці під баян»;
• Концерт до 8 Березня;
• Допомагають ліками малозабезпеченим верствам населення;
• Провели благоустрій території біля ставка;
• До дня Перемоги у другій світовій війні ветеранам та вдовам вручили подарунки;
• Підтримали людей з обмеженими можливостями до Дня інваліда;
• Вручили подарунки вчителям-пенсіонерам до Дня вчителя;
• Допомогли з ремонтом зупинки в Сальному, а в Садовому відремонтували зупинку повністю своїм коштом;
• Допомогли зробити ремонт пам’ятників;
• Виготовили та встановили п’ять дощок оголошень на території сіл Сальне та Садове;
• Впорядкували майдан біля магазину в центрі села;
• Виготовили та встановили знаки при в’їзді – виїзді з наших сіл;
• Замінили вікно у фельдшерському пункті, подарували апарат для вимірювання тиску;
• Встановили натяжну стелю в церкві;
• За свої кошти облаштували спортивний майданчик біля клубу та підготували територію для дитячого;
• На прохання молоді завезли в клуб спортивний інвентар для облаштування спортивного залу;
• За їхньої підтримки при клубі організований фольклорний ансамбль;
• Впорядкували два кладовища в Сальному та Садовому, вирізали аварійні дерева, в Сальному встановили огорожу;
• Виготовили та прикріпили до парканів таблички з назвою вулиць та номерами будинків всім жителям наших сіл;
• Надається безкоштовна юридична консультація;
• Надається безкоштовно жителям наших сіл автомобіль
для ритуальних послуг та багато ін

Також Ніна Броварчук виказала вдячність народному депутату Олександру Кодолі за дитячий майданчик, який встановили біля сільського клубу. «Це дуже доречний подарунок, бо місце під такий майданчик у нас було відведене ще в 2015 році». Відмітила Ніна Миколаївна і поповнення комп’ютерного класу новенькими комп’ютерами, яке забезпечив народний депутат.
Але на сході лунали не лише слова вдячності, були і зауваження в бік працівників СТОВ «Рід», які нехтують обов’язками щодо прибирання закріпленої за їхніми будівлями території і відмовляються навести лад біля будівель. Але найбільше обурення серед місцевих жителів булу щодо можливості розірвання договорів оренди із СТОВ «Рід».
На потреби села в 2018 році з кожного мешканця села Сальне вирішили збирати по 30 грн, як і в минулому році. За ці кошти будуть вирішуватися нагальні потреби села: організація регулярного вивозу сміття, ремонт у клубі, освітлення вулиць в нічний час, встановлення огорожі на кладовищі по вул. Незалежності, проведення ямкового ремонту доріг, вирубка чагарників біля нежилих будинків, яких стає дедалі більше та багато іншого.
Також був заслуханий звіт інвестора, керівника ТОВ «УкрАгроРозвиток» Василя Снісаренка, який вже не один рік допомагає громаді вирішувати нагальні потреби села:
«Ми, як інвестори, в нашому селі всього 2-й рік, але вже подолали не простий шлях і намагаємось, по можливості, якомога більше робити для рідного села, для своїх людей.В минулому році у нас було порівняно не багато землі в межах Лосинівської громади. Не зважаючи на всі складнощі та при несприятливій погоді того року, ми змогли виростити вдалий врожай, зібрати його і реалізувати.
Як і обіцяли, повністю укомплектували свій технічний парк. Були придбані комбайн, зерновози, трактори, обприскувач, та ін. Ми активно збільшуємо свої площі для обробітку.
У кого закінчуються договори на оренду землі в 2018-2019 роках може вже звертатися для переоформлення – приходьте будемо раді, не пожалкуєте. Ми тут працюємо і будемо працювати, бо це наше село!
В цьому році ми плануємо розвиватись далі та працювати для людей і на благо нашого села, багато планів по технічному вдосконаленні і звісно ж це збільшення площі землі! Ми хочемо зробити продуктивне і передове сільгосппідприємство. А це, як ви повинні розуміти, не рік, не два і навіть не 5. Розвалити можна швидко, а відбудувати, відремонтувати, створити – це зовсім інше.
Ми не зупиняємось на досягнутому. В цьому році ми продовжували робити достойні кроки в соціальній сфері, повноцінно підтримуємо соціальне життя села та соціальну складову. Надаємо допомогу місцевій церкві, клубу, школі, ФАПу. Надаємо безкоштовний автомобіль для ритуальних послуг. Працюємо на благоустрій села, чистимо дороги зимою, відвозимо односельчан в лікарню, підтримуємо молодь, ветеранів та інвалідів, та багато чого. Наші односельці за нашої підтримки продовжують отримувати право власності на землю!
Ми думаємо не лише про сьогодення, не лише про себе, а робимо все можливе щоб у нашого села було гідне «завтра». І воно буде.
Я ще і ще раз хотів би побажань моїм рідним односельцям дивитися на все відкритими очима і щирим серцем! Разом ми відбудуємо наше село!”

Отже громада Сального знаходиться під надійним крилом старости села Ніни Броварчук та інвесторів фірми «УкрАгроРозвиток». Селяни налаштовані на розвиток та готові до змін на благо свого рідного краю, адже не дарма кажуть, що дружня громада – процвітаюча громада!

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *