Як працює освітній експеримент на ніжинських першачках

 

Нагадаємо, з першого вересня 2017 року в Ніжинській ЗОШ №10 розпочався освітній експеримент. Було виділено два класи, в яких впроваджувалась нова система освіти. З одного боку, зміни торкнулися лише 10% змісту чинних програм, з іншого – ці зміни є реальним переходом до іншої філософії освіти, яка відповідає 21 століттю і європейському розвитку України: не тиснути на дитину, а заохочувати; замість контролю темпу читання на час – розвиток виразного, правильного читання і розуміння тексту; не змушувати зубрити, а пояснювати та давати можливість вчитися на практичних завданнях; замість літнього зубріння таблиць множення – практичне опанування властивостей множення на уроках; розвивати у дітей вміння висловлювати свою думку, а не мислити за нав’язаними шаблонами; замість “складання речень за схемами” – розвиток усного мовлення і складання есе вже у 3-му класі.
Пройшло понад шість місяців від дати початку експерименту, тому журналісти «Нежатин» вирішили завітати до школи та дізнатись, які результати показав новітній підхід в освіті.
Як зазначила заступник директора з навчально-виховної роботи початкової ланки Катерина Григорова зазначила: «Звичайно, спочатку було дуже багато невідомого і незрозумілого, дуже переживали. Коли почали працювати за новітніми методиками, ми побачили все те завзяття і бажання наших вчителів впроваджувати новації. Уроки дуже цікаві, неповторні та змістовні. У дітей в експериментальних класах набагато краще розвинені комунікативні навички, ніж у звичайних класах. Діти вміють працювати у парах, дуже швидко підтримують і включаються у нові методи роботи. Дивлячись на всі ті результати, яких ми добилися за півроку, тепер я можу впевнено сказати, в нас все вдасться».
Учителі двох пілотних класів Світлана Колташова та Лариса Мажиріна також розповіла, що цей курс відрізняється від попередніх методом, який використовується для засвоєння знань. «Ми в першу чергу орієнтовані на процес, а вже потім на результат. Діти вчаться домовлятися в першому класі, розподіляти обов’язки, висловлюють свою думку не лише серед однолітків, а й вчителю. Вони вже вміють слухати та поважати думку іншого. Це прогресивно і якісно впливає на засвоєння матеріалу в майбутньому», – зазначили педагоги.

Будь-які зміни та реформи завжди починаються із руйнування старих стандартів, а це, як відомо, болісний і важкий процес. Задача кожної реформи – на місці застарілих норм і методів побудувати щось не тільки інноваційне, але і якісне. На сьогодні ми бачимо позитивну динаміку розвитку сучасної української школи, результати які показали два пілотних класи ЗОШ №10 дають впевненість в успішному майбутньому Нової української школи.

Лілія Журко для сайту “Нежатин”

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *