На ніжинський полігон менше вивозять сміття

 

Торік у Ніжині переробили на щепу 2000 тонн гілля, яке раніше вивозили на сміттєзвалище.

Як зазначає керівник комунального підприємства «Виробниче управління комунального господарства» Владислав Корман, завдяки подрібнювачу деревини вдалось суттєво зменшити навантаження на міський полігон твердих побутових відходів.

«Навісна рубальна машина RM-51 дозволяє переробляти стовбури діаметром до 160 мм і з максимальною користю утилізує гілки, які залишаються після санітарно-формувального підрізання дерев на вулицях міста, які закривають знаки дорожнього руху та ті, що мешканці міста складають на узбіччях доріг, – каже він. – Обладнання, призначене для подрібнення відходів деревини в тріску, ефективно утилізує ялинки та сосни після Новорічних та Різдвяних свят».

У 2017 році у Ніжині частково переробили та реалізували 2000 тон гілля, а другу частину склали на території комунального підприємства для подальшої ефективної переробки та корисного використання, розповідає Владислав Корман.

«Деревоподрібнювач здатен виробляти 15 кубометрів щепи на годину, – наголошує комунальник. – До того ж рубальна машина RМ-51 може використовуватися разом з трактором, де вал відбору потужності служить приводом для рубального диска, і завдяки мобільності змінювати робочу зону».

КП «ВУКГ» надає можливість підприємцям та мешканцям Ніжина ефективно переробляти відходи деревообробки та гілки на технологічну і паливну тріску. «Ми можемо як поставляти щепу у великих об’ємах, так і переробляти малу деревину прямо на місці, – зауважує Владислав Корман. – Тріску використовують як біопаливо у мобільних теплових станціях, газогенераторах, водо-нагрівних котлах, для виробництва паливних брикетів та гранул, ДСП та ДВП, цементно-стружкових плит та деревинно-полімерних матеріалів, для копчення та одержання біологічно-активних речовин, декорування садів і парків, мульчування грунтів та отримання компосту». 

ДЖЕРЕЛО: unenizh.org.ua.

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *