Показники динаміки надходжень і витрат бюджету Ніжина – результат безвідповідального відношення?

 

Брати завжди легше, ніж віддавати, і стосується це практично всіх сфер життя. Та з такою тенденцією вже котрий рік поспіль стикається бюджет міста. Проблему щодо надходжень до бюджету міста підняли 15 березня на засіданні виконавчого комітету.

На початку обговорення цієї теми, заступник міського голови Сергій Осадчий проаналізував динаміку надходжень і витрат бюджету. Зазначимо, що такий аналіз відбувається щоквартально. І хоча Сергій Олександрович зауважив, що в цілому, нібито, «картина» благополучна, адже щороку дохідна частина збільшується на 20-30 відсотків. Проте за цими показниками проглядаються втрати через невикористання повністю бази оподаткування.

«Ми маємо 4 основні джерела  надходження: податок на доходи фізичних осіб – 56%, плата за землю – 15,6%, єдиний податок – 12,2%, акцизний податок – 9,4%.

У цьому році загострена проблема – дефіцит на отримання коштів бюджетними установами – 39,5 млн. грн., і навіть при наявності цих коштів, покриватимуться не всі потреби.

Отже, потреби зростають значно швидшими темпами ніж  доходи.

Загальна сума доходів у 2017 році склала 663 879 600 млн. грн., у 2013 році складала – 228 301 700 млн грн.   Проте в 3 рази виросли витрати: із 217 663 000 грн. до 613 635 000 грн. Левову частку витрат займає освіта – 134 272 800 грн. На охорону здоров’я – 82 658 000 грн. На ЖКГ – 18 438 800 грн. На всі інші галузі не більше 8 млн. грн.

На сьогоднішній день відчуваємо  дефіцит коштів у бюджеті. У нас є резерви, які складаються із виплат за земельні ділянки, які на сьогоднішній день або  не оформлені, або їх орендарі ухиляються від сплати оренди. Не всі резерви використані щодо надання платних послуг бюджетними установами. Хотів би на цьому закцентувати увагу і щоб керівники цих установ поставили перед собою завдання – пошук шляхів наповнення бюджету. Вони повинні не лише давати заявки на потребу у фінансуванні, а й заробляти на власні потреби», – наголосив Сергій Осадчий.

До його слів приєднався і міський голова Анатолій Лінник: «Витрачати кошти ми всі дуже добре вміємо, але наповнювати бюджет, шукати джерела надходження – тут сумління зовсім інше. Динаміка надходжень за надані послуги головними розпорядниками каже про безвідповідальне відношення. Ми менш за все думаємо про економію, а коли розмова йде про оптимізацію тих же закладів освіти або підвищення зарплат – апетити зростають. Ми маємо відповідально ставитись до кожної копійки».

Перший заступник міського голови Григорій Олійник також наголосив, що на сьогоднішній день перед міською радою та держави в цілому є стратегічна задача – раціональне використання коштів на утримання будинків і споруд. І наразі ведуться пошуки можливостей втілення програм  енергозбереження, що дало б значну економію бюджету.

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *