На Ніжинщині рятують лелек від холоду і голоду

 

Чи не найбільший прояв милосердя давати допомогу незахищеним і нужденним. І допомоги наразі потребують лелеку, як повертаючись до України розраховували на тепло, а відчули на собі справжню морозяну зиму. По всій Україні зараз небайдужі люди займаються прилистком та допомогою для цих птахів. Такі добрі серцем люди живуть і на Ніжинщині.
Учора вчитель інформатики Лосинівської ЗОШ І-ІІІ ст. Ольга Володимирівна Руденко на своїй сторінці у Фейсбук розмістила світлину одинокого лелеки з підписом «Біля фрунзівського ставка. Стоїть вже кілька днів».
Священик Олег Гуга з Лосинівки підгодовує лелеку, що прилетів на місцеве озеро. Допомагають йому в цьому небайдужі місцяни.
«З самого ранку ми не стали гаяти часу і відправилися одразу на місце, яке вказала Ольга Володимирівна, і справді побачили нещасного птаха. На перший погляд, лелека не здавався знесиленим, бо нас до себе близько не підпускав.
Першим ділом ми відправилися до першого магазину і придбали трохи ковбаси, бо риби на той час ще не підвезли. Дорогою заїхали до Василя Михайловича Боровика, де разом набрали мішок соломи, пів відерця пшениці і повернулися до ставка. Там ми все гарно розклали і через мить наш герой вже мостився на соломі, проте до ковбаси чогось навіть не доторкнувся. Ми повернулися до магазину, саме в цей час Олена Михайлівна Білан привезла довгоочікувану рибу, і ми з нею вже втретє повернулися до ставка.
До речі, Олена Михайлівна безкоштовно постачає рибу вже для 4 лелеки, якого ми рятуємо, за що їй велика подяка. Отже, цього разу наш лелека не став вередувати і виїв начисто більше пів кілограма бичків, причому підійшов до нас майже впритул. Обід не вдався, бо лелека полетів кудись в своїх справах, а от вечеря пішла за планом.
Дасть Бог, завтра продовжимо його годувати, благо Олена Михайлівна привезла чимало риби», – розповідає Олег Гуга та зазначає, що прихистив би птаха вдома, але спіймати його дуже складно, то ж все що залишається – кормити його.
Дійсно, як стверджують орнітологи, ці птахи цілком здатні пережити кілька днів морозів, аби була їжа. Забирати лелек варто лише в тому разі, якщо їм зовсім непереливки – птахи не можуть злетіти, зовсім ослабли і т. п. Якщо ж вони почувають себе більш-менш нормально, краще їх не чіпати, а обмежитися підгодівлею. Піймати здорового птаха нелегко, а от коли його ганятимуть туди-сюди, здоров’я в нього не добавиться… Лелеки ковтають їжу цілком, тож якщо ви викладаєте їм рибу, вона повинна бути дрібною, велику слід порізати чи порубати. Кілограмового карася (тим більше замерзлого) лелека просто не здолає. Найлегше організувати ефективну підгодівлю свіжою чи мороженою (несолоною!) рибою та м’ясними відходами.

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *