Кабмін скасував оформлення внутрішніх паспортів-книжечок

 

Кабінет міністрів скасував можливість оформлення внутрішнього паспорта громадянина в формі книжечки. Відповідне рішення було прийнято на засіданні 21 березня, передає Громадське.

З постанови “Про затвердження зразка бланка, технічного опису та порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсним та знищення паспорта громадянина України” вилучили норму, яка дозволяла оформляти паспорт у вигляді книжечки.

У Кабміні пояснили, що підрозділи Міграційної служби в повному обсязі забезпечені матеріально-технічними ресурсами, необхідними для оформлення і видачі паспорта в формі ID-картки.

За даними ДМС, програма заміни паперових паспортів на ID-картки розрахована на п’ять років: з 2017 до 2022 року. За цей час відбудеться остаточне врегулювання обігу електронних документів, будуть скориговані всі електронні бази, встановлено обладнання як для виготовлення паспортів, так і для зчитування інформації. До 2023 року паперові паспорти повинні вийти з обороту.

Головним мотивом введення ID-паспортів є безпека суспільства, захист від підробки та крадіжки особистості (Identity theft).

Джерело: news.liga.net

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *