В Україні змінили мінімальний вік статевого повноліття

 

 

20 березня депутати проголосували за закон №2016 який вносить зміни в Кримінальний кодекс. За нього віддали голоси 241 депутат, передає Ukr.Media.

Згідно нової редакції статті 155 КК, природні або неприродні статеві зносини повнолітнього з особою, яка не досягла 16-річного віку, караються обмеженням волі на строк до 5 років або позбавленням волі на той самий строк.

 

Ті ж дії, вчинені близькими родичами або членами сім’ї, особою, виховують потерпілого або які піклуються про неї, або якщо вони спричинили безплідність чи інші тяжкі наслідки, – караються позбавленням волі на строк від 5 до 8 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого.

Таким чином, встановлюється мінімальний вік статевого повноліття 16 років, що відповідає рекомендаціям Комітету ООН з прав дитини.

Зазначимо, що у чинній редакції цієї статті передбачено кримінальну відповідальність за статеві відносини з особою, яка не досягла статевої зрілості ». При цьому питання про досягнення статевої зрілості вирішується судмедекспертизою в кожному конкретному випадку.

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *