Ніжинців познайомили з японською технікою – Ошибана

 

Квіти завжди приваблюють творчих особистостей. У цих неперевершених дарах природи люди постійно черпають радість, натхнення та насолоджуються різнобарв’ям їх кольорів. З давніх давен люди навчилися зберігати красу квітів, засушуючи їх та виготовляючи екібани, а згодом застиглі сухі пелюстки і листочки почали використовувати для більш складної флористичної творчості.

Два роки тому одна з ніжинських майстринь – Катерина Борисова, захопилася роботою з висушеною квіткою, та лише згодом зрозуміла, що її серце тягнулося до давно відомого японського виду мистецтва – Ошибана. Хоча ця техніка зародилася в Японії, але зараз стала популярною по всьому світу. Треба зауважити Катерина Володимирівна єдина в місті майстриня, яка працює в цій техніці.

27 березня понад два роки кропіткої праці продемонструвала в художньому відділі краєзнавчого музею викладач Ніжинської школи мистецтв Катерина Володимирівна. Експозиція мала назву “Лети до світла”. Авторка зазначила: “Назва моєї виставки говорить сама за себе. Світло має бути в середині кожного митця, воно повинно  випромінюватися на глядача даруючи йому невичерпне тепло душі”.

На виставці були представлені близько 17 картин створені із різноманітних квітів та листочків. Сама майстриня серед усіх картин виділяє триптих “У світі мистецтва”, адже це одна з найперших її картин. Підтримати та привітати мисткиню прийшло багато близьких та друзів, серед яких викладачі, колеги та вихованці школи мистецтв. Серед присутніх були такі знані ніжинські діячі освіти, як директор Ніжинського краєзнавчого музею- Генадій Дудченко, декан факультету психології та соціальної роботи Олексій Тимошенко, директор Ніжинського коледжу культури та мистецтв Володимир Дорохін.

Вся експозиція була пронизана неймовірною чуттєвістю. Від самого початку і до кінця виставковим залом лунали вірші на честь майстрині. Почалося все з віршованого виступу Наталії Тири, завідуючої Художнім відділом краєзнавчого музею, де вона порівняла майстриню з самою богинею квітів – Флорою, адже від кожної роботи флористки віє ніжністю і любов’ю до природи в усіх її проявах , а далі вірші лунали з вуст діток- вихованців Ніжинської дитячої школи мистецтв.

Чи чули ви переливи творчої душі під акомпонемент гітари? Так, якщо побували на відкритті виставки Катерини Борисової і були присутні на ліричному виступі викладачів Ніжинського дитячої школи митецтв Ольги Кобзар та Дмитра Хижняка, більш чутливої посвяти талановитій флористці годі й шукати.

Неймовірним сюрпризом для всіх присутніх був показ авторського фільму подарованого майстрині від подруги, що зараз мекає за кордоном. На екрані під музику ожили всі картини Катерини Борисової. Лебеді пролітали повз балерину, потяг пускав у небо справжні клуби диму, а вогні на свічках палахтотіли настільки натурально, що від екрану віяло жаром…

Багато теплих слів про авторку сказав директор Ніжинського коледжу школи і мистецтв імені М. Заньковецької Володимир Дорохін: “Я дуже гордий тим, що Ніжин такий багатий митцями. Сьогодні я щасливий від того, що такі митці працюють саме в нашому навчальному закладі. Перша виставка – це професійний день народження майста. Отже, я вас вітаю з днем народження, а всім ніжинцям та поціновувачам вашої творчості бажаю насолодитися цим прекрасним стилем та стати від того ще щасливішими.”

В кінці презентації авторку привітав весь художній відділ краєзнавчого музею, а завідуюча художнім відділом Наталія Тира зазначила: “Я дарую вам цей букет квітів на двох з мамою, адже без мами вам би було складніше дійти до своєї мети. Хочу побажати щоб ваше життя було таке яскраве та красиве як ці дивовижні квіти.”

Підготували Лілія Журко, Альона СухоцькаІрина Носенко  для сайту НЕЖАТИН

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *