«Плювали» ми на «Prozorro» або Як у Борзні проводяться тендери

 

 

Одним з шляхів боротьби з корупцією в Україні є застосування відкритих електронних торгів PROZORRO. Цей механізм унеможливлює вплив чиновників на визначення переможця, що, в свою чергу, зупиняє систему відкатів та за рахунок торгів економить бюджетні кошти. В минулому році більш 1 мільярда бюджетних гривень було зекономлено завдяки системі PROZORRO. Та є регіони, де ця система не працює або працює з такими збоями, що вже давно пора застосувати Закон України «Про запобігання корупції».

В цьому місяці в Борзнянському районі, що на Чернігівщині відбулось два тендери. Перший на капітальний ремонт приміщення Ядутинської ЗОШ І-ІІІ ступенів із заміною вікон та дверей на основі енергозберігаючих технологій. Другий на реконструкцію терапевтичного корпусу Борзнянської центральної лікарні (заміна вікон та дверей). Обидва тендери викликали багато питань. Щодо самої закупівлі питань не виникло, все було проведено згідно чинного законодавства. В обох тендерах перемогло товариство, яке зекономило більш, ніж 650 000 грн. бюджетних коштів. Та далі почалось не зрозуміле…

 

Визначення переможця по першому тендеру йшло аж 10 днів і потім його зняли по формальним причинам. По другому тендеру відбувся такий самий сценарій. Тобто за рішенням тендерного комітету, який очолює  Віра Мусієнко переможець був дискваліфікований. Згідно законодавства тільки грубі порушення дають право тендерній комісії знімати переможця з тендеру. Тож ж такі дії дуже походили на корупцію. За коментарем редакція нашого видання звернулась до голови комітету Віри Мусієнко, але в терміні 4-ох днів так і не вдалося з нею зв’язатись. На робочий номер вона не відповідала і на залишений її помічнику наш номер не передзвонювала. Іншими словами – повністю проігнорувала журналістів. До закінчення бюджетного року залишилося півтора місяці, не враховуючи це 10 днів розглядали надані пропозиції, що поставило на межу зриву тендер, адже як нам стало відомо, переможець буде оскаржувати рішення тендерного комітету. Як наслідок, є вірогідність, що державні кошти Борзнянський відділ освіти не встигне освоїти. Хотіли дізнатись, яка думка з цього приводу у голови райдержадміністрації Віри Проскури. У телефонній розмові вона повідомила, що не компетентна у даному питані, і не може коментувати дії тендерного комітету, але впевнена, що кошти будуть освоєні, адже є інші учасники тендеру. Інші учасники тендеру – це борзнянський підприємець Олексій Христич. Підозріло, що перевага надана саме підприємцю з Борзни, але це може пояснити, чому за формальних причин був дискваліфікований переможець.

На даний час дискваліфікований переможець почав оскаржувати рішення тендерного комітету. Якщо скарга не подіє, то керівництво товариства буде звертатися до Антимонопольного комітету. Це ще затягне час на місяць. І дивлячись на формальні аргументи тендерного комітету, підприємство виграє, а чи буде час виконувати роботи – невідомо.

Навіщо керівництво Борзни створює такі скандальні ситуації, повинні розібратися компетентні органи, а поки що ремонт двох закладів «завис» у повітрі. З усього вище написаного випливає, що у Борзнянському районі, просто таки «плюють» на процедуру «Prozorro» і зважають на міжособисті домовленості. Та кому від цього жити стане краще, адже на кону ремонт двох соціально важливих приміщення.

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *