«Дом-2» змусив ніжинську громаду нервувати з приводу зелених зон

Детальні плани території для будівництва паркових та рекреаційних територій в місті – питання, що вже не перший місяць бентежить ніжинських активістів. Суперечки та дискусії з представниками влади на цю тему стали вже звичною справою для них. І то є зовсім небезпідставним…

На 11 квітня запланована сесія міської ради, і саме на ній депутати прийматимуть рішення щодо детального зонінгу таких земельних ділянок, як територія біля Графського парку, ділянка по Богдана Хмельницького, де мав облаштовуватись сквер Героїв Крут, територія біля колишнього підприємства «Флора», що знаходиться на березі Остра та ділянка так званого Комсомольського парку. За процедурою, до сесійного засідання проекти даних зонінгів мали розглядатись на громадських слуханнях.

Ось про них і було оголошено на офіційному сайті Ніжинської міської ради: «Згідно «Порядку   проведення   громадських   слухань  щодо врахування громадських  інтересів  під  час  розроблення  проектів містобудівної  документації на місцевому рівні», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України №555 від 25.05.2011, 02 квітня 2018 року, 15-00 в великому залі міськвиконкому (м.Ніжин, пл.І.Франка,1) відбудуться громадські слухання  містобудівної  документації».

Зазначимо, що напередодні на офіційному сайті була опублікована містобудівна документація детальних планів  вище перерахованих територій і представники громади мали надсилати на адресу відділу містобудування та архітектури свої пропозиції та зауваження щодо них. Як підсумок мали відбутись громадські слухання, і присутні на них повинні б були проголосувати за ті чи інші пропозиції, котрі будуть враховані при винесенню детальних планів на сесію міськради.

Як і було заплановано, 2 квітня у великому залі міськвиконкому зібрались представники активної громади, міські депутати та представники міськвиконкому. Перший заступник міського голови представив присутнім найголовнішого гостя, розробника чотирьох детальних планів, представника проектно-будівельної фірми «ДОМ-2» Олександра Даниленка. У громади до нього було питань більш, ніж достатньо.

Ще на початку обговорень активістка Світлана Борисюк звернулась до Григорія Олійника з питанням щодо статусу зібрання: «Предмет нашої розмови? 4 жовтня 29 сесія затвердила пропозиції погоджувальної комісії по 4-ох ділянках, і депутати їх підтримали. Розробнику міськрада мала дати завдання згідно рішення сесії, і той, в свою чергу, мав їх виконати. У результаті ж, фірма, яка розробляла детальне планування зробила порушення по всіх чотирьох ділянках. Чому ми маємо їх зараз обговорювати?».

На це Григорій Олійник зауважив, що по кожній території є рішення сесії, і зараз проходить процедура обговорення. «Ми маємо перейти до розгляду кожного конкретного проекту і прийняти по ним рішення», – зазначив він.

Та в ході цієї дискусії «виплило», що статус зібрання зовсім не відповідає тому, що було в офіційному оголошенні. Про порядок проведення громадських слухань заступнику міського голови нагадав представник громади Олег Кузьменко: «Порядок передбачає, що були оприлюднені детальні  плани територій. Також визначена особа, яка приймала б пропозиції від громади. Після визначеного терміну замовник опрацьовує ці пропозиції. Якщо вони доречні, він вказує на помилки розробнику, і якщо той їх виправляє, то немає сенсу створювати погоджувальну комісію і проекти відправляються на розгляд сесії. Тож у громадських слуханнях нема потреби, згідно процедури. Що ж ми маємо? Вами був підписаний лист, де зазначено, що всі зауваження громади були враховані. На офіційному сайті з’явилась певна інформація, багатоваріантна у певних випадках, а не конкретно згідно пропозицій громади. Тож, якщо ми зібрались сьогодні просто обговорити, себто порадитись, то це одна справа, але давайте тоді таке засідання не називати громадськими слуханнями, адже воно не має юридичного сенсу».

На це заступник міського голови відповів: «Ми домовлялись, що коли пройде вся процедура, то ми зберемось у великому залі і обговоримо результати. Про те, що зараз слухання мова не йшла».

Ось таким чином статус засідань перетворився із запланованого і оголошеного як громадські слухання у просто обговорення, на які громада не зможе навіть опиратись в подальшому, як з юридичної точки зору. І тут як то кажуть виникає питання: «Який тоді сенс?»

Та більше питань навіть не до міської ради, яка організувала дане зібрання, а до розробника, який вже ось який раз підряд перероблюватиме проекти. Невже ж з першого разу не можна врахувати пропозиції і зауваження громади? Виникає враження, що розробляючи детальне планування «ДОМ2» просто взяв викопіювання місцевості і навіть не бачив на власні очі ділянки по яким працював.

Розробник проектів Олександр Даниленко приступив до коментування проектів, і все що було далі, досить складно оцінити з інформаційної точки, адже в залі почались гучні обговорення. Громада задавала питання стосовно тих чи інших деталей зонінгу, вказуючи на помилки розробника, з якими той погоджувався, зазначаючи: «Нічого не маю проти, буде, як скажете, адже вам тут жити». Та хіба люди так не вважали до цих пір, висловлюючи пропозиції попередньо.

«Звідки на тих планах побрались позначення, яких не було у рішенні сесії. Було чітке завдання, натомість бачимо ініціативи розробника, і то ніби його власне бачення. Навіщо брати гроші громади, і робити «по-своєму» і позначати «перспективну забудову» там, де сесія визначила, що має бути виключно «зелена зона»?» – виголошувала громада? Чому ж їх враховують з «сотого» разу? Втішним було те, що нарешті громада, влада, і розробник дійшли до єдиного рішення що на території біля Графського парку, що у містобудівній документації, не буде і натяку на будь-яке будівництво. Зелена зона і крапка.

Та найбільшого обурення у громади викликала фраза розробника: «Ми вам уже чотири варіанти зробили і за кожен варіант ви мали б платити. У мене є нормативи, на які я повинен був посилатись».

То за що ж мали платитись кошти громади: за 4 проекти, в яких було б враховане рішення сесії, чи за 4 проекти, в яких було допущене власне бачення проектанта? Питання виявилось риторичне, адже результат знають всі.

Тривали обговорення дві з половиною години, і було вирішено, що хоч статус зібрання і не відповідав громадським слуханням, проголосувати за пропозиції громади для розробника, аби той виправив наявні помилки. Після ж, буде сформований проект рішення, який пройде профільні комісії і громада його знову обговорюватиме. Є сподівання, що всі зауваження розробник врахує і виправить помилки на совість.

 Марина Волинець для сайту Нежатин

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *