«Huawei» у Ніжині або За крок до “Безпечного міста”

 

 

Ніжин за декілька кроків від того, аби стати безпечним містом у повному розумінні цього значення. Першим кроком у цьому напрямку стало розроблення стратегії розвитку нашого міста командою з Ніжина на чолі з депутатом обласної ради Сергієм Охоньком та захисту її в Школі мерів. Комісією було визнано її однією з трьох кращих. Саме завдяки цьому компанія «Huawei» звернула увагу на Ніжин та запропонувала співпрацю. І вже в грудні місяці минулого року секретарем Ніжинської міської ради Валерієм Салогубом, за дорученням міського голови Анатолія Лінника та за погодженням депутатів міської ради, меморандуму про співпрацю міста Ніжина з компанією «Huawei» задля участі у пілотному проекті “Розумний і безпечний Ніжин – 2020”. Після чого було проведено декілька зустрічей обласного депутата Сергія Охонька та міського голови Анатолія Лінника з представниками компанії у Києві. У ході цих зустрічей велись розмови про плани співпраці та можливості втілення проекту.

Створення безпечних умов для життя ніжинців та збереження комунального майна – процес, який не можна гальмувати. Тож, 2 березня у стінах міської ради представники влади, структурних підрозділив, поліції, міські та обласні депутати зустрілись з представниками «Huawei», аби перейти від слів до реальних дій.

Заступник генерального директора Департаменту корпоративного бізнесу «Huawei» Чен Джуліан зазначив, що їхня компанія – одна з найбільших в Китаї у сфері телекомунікацій, яка надає свої послуги в 170 країнах світу і має великий досвід у створенні системи «безпечне місто». Запровадження цієї системи є дуже важливим для безпеки міст України.

Керівник проектів Huawei Олександр Дяденко зауважив: «Наші фахівці спочатку вивчають інфраструктуру та комунікації міста і вже на підставі того, що вже в ньому існує, створюють систему «безпечне місто». Завдання компанії – зробити цей проект доступним в ціні і прийнятним для міста».

У свою чергу міський голова Анатолій Лінник зазначив, що Ніжин зацікавлений в створенні комплексного підходу до системи безпеки міста – це не просто відкриття єдиного центру управління надзвичайними ситуаціями та оснащення міста системою відеоспостереження, а й формування у ніжинців довіри до міської влади і поліції. Він також висловив вдячність обласному депутату Сергію Охоньку, який є першим з ініціаторів цього процесу і зазначив, що даний проект буде прикладом того, як спільним зусиллями можна реалізувати важливу справу для міста.

«Втілення даного проекту є, беззаперечно, дуже важливим. При цьому треба розуміти, що реалізація будь-якого інвестиційного проекту можлива за участі влади, громади, бізнесу. Якщо даний «трикутник» спрацює у нас, то зможемо довести громаді переваги і важливість цього проекту, який приклавши зусилля, ми зможемо реалізувати у найкоротші терміни аби оптимізувати затрати».

З даного приводу висловився і депутат обласної ради Сергій Охонько. У першу чергу він розповів передісторію партнерства Ніжина з «Huawei». Проходячи навчання у Школі мерів у Києві, ним та його командою з Ніжина була розроблена і представлена стратегія розвитку міста. Саме вона увійшла до трійки кращих, і завдяки спільній співпраці, команда «Huawei» вийшла на три кращі міста, котрі запропонували свої стратегії розвитку. Таким чином Ніжину  були надані відповідні пільги по вартості обладнання компанії та вартості втілення всього проекту. Тобто є можливість здійснити оплату частинами і за зниженою вартістю.

«Це буде пілотний проект по створенню безпечного міста в Україні за мінімальними по собівартості цінами. Що може бути важливішим за створення безпечних умов для життя нашої громади. Втілення проекту урегулює кримінальну ситуацію в місті та значно зменшить акти вандалізму. Окрім того покращиться інвестиційну привабливість Ніжина», – стверджує депутат.

 

Заступник міського голови Григорій Олійник зазначив, що цей проект для Ніжина є необхідним, адже місто має зручну транспортну розв’язку. Наслідком є так звана міграція людей з різних міст та областей. Це створює певну небезпеку і буває важко тримати ситуацію під контролем, особливо в місцях великого скупчення людей. На свою безпеку великі міста витратили чималу суму коштів. Для Ніжина ж за один раз викласти декілька мільйонів нереально, враховуючи дефіцит бюджету. Можливість оплатити частинами дає місту шанс уже в цьому році претендувати на звання чи ненайбезпечнішого міста області.

«Нам потрібні фахівці, які мають досвід у цьому питанні і вміють швидко працювати. Злагодженою має бути й робота депутатів бюджетної комісії, зважаючи на фінансову складову проекту. Має бути результат, адже говорити можна багато і тиснути один-одному руки, але ми знаємо, що багато важливих проектів, нажаль, так і не були реалізовані. Тож, треба діяти», – підкреслив Григорій Олійник.

Розуміючи, що міська рада серйозно налаштована, представники «Huawei» перейшли до обговорення стосовно того, що вже зроблено у Ніжині в напрямку відеоспостереження – скільки і ким було встановлено відеокамери.

Як вияснилось, у Ніжині працює програма «Номерок» – це 8 камер, окрім того встановлено 12 камер загального відеоспостереження. За словами керівника проектів  Олександра Дяденко, технічним завданням компанії  в подальшому є створення єдиної загальної системи відеоспостереження. До неї могли б підключатись, окрім камер встановлених поліцією та містом, камери приватних підприємців та ОСББ. Будь хто, піклуючись про свою безпеку чи безпеку бізнесу матиме можливість підключитись до даної системи. Завдяки ній вестиметься не лише відеонагляд в онлайн режимі, а й аналітика запису. Тобто ідентифікуватимуться обличчя, номерні знаки автомобілів та переміщення об’єктів, які мають залишатись статичними. При виникненні небезпеки на центральний пульт управління йтиме сигнал. Відтак правоохоронні органи будуть реагувати оперативніше.

Тож міська влада повинна знайти кошти закупити частину камер, що будуть встановлені у визначених місцях на території міста. Визначатимуть такі місця члени створеної робочої групи. Вони матимуть проаналізувати разом з поліцією, де найбільш небезпечні місця і які об’єкти потребують найбільшої уваги. Буде звернення і до представників бізнесу, аби ті забезпечили відеоспостереження біля їх об’єктів. Пріоритетну увагу буде приділено навчальним закладам. Була розмова про те, аби міськрада забезпечила кожному з закладів по одній камері, інші ж, за необхідністю, матиме купити сама школа, об’єднавши матеріальні можливості батьків та адміністрації.

Про великі перспективи втілення такого проекту заговорив депутат обласної ради Сергій Охонько. «Ніжин має виграшне розташування, адже до Києва можна дістатись за трохи більше години, окрім того без пересадок можна доїхати до багатьох міст України різними видами транспорту. Ми можемо першими на всю Україну втілити такий проект і стати дійсно безпечним містом. Маючи такий статус, можемо збирати тут будь-які з’їзди, зібрання, виставки. Провідні компанії матимуть бажання відкривати тут свої офіси, адже багато фірм має практику дистанційної роботи. І найголовніше – інвестори. Для них важливо вкладати гроші в міста, де гарантована безпека. То ж в цьому ми також матимемо пріоритет серед інших міст».

Обговорення на зустрічі були конструктивними і плідними. Серед присутніх ствердилась думка – результат вартий всіх зусиль і матеріальних витрат.

Після засідання представники «Huawei» разом з поліцією здійснили огляд міста, вивчивши розташування важливих соціальних об’єктів та ознайомились із загальною ситуацією. На наступне засідання, що відбудеться вже завтра мають бути винесені певні напрацювання та пропозиції. Об’єкти, що потребують відеоспостереження будуть нанесені на відповідну карту. Обговорено буде і кількість відеокамер, що необхідно встановити по Ніжину. На основі цих показників у подальшому формуватиметься проект рішення, що й виноситиметься на розгляд профільної депутатської комісії, а вже потім і на сесію міськради.

Марина Волинець

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *