Відтепер Ніжин може без виборів об’єднуватись з селами

 

 

Верховна Рада схвалила в цілому законопроект №6466 “Про внесення змін до закону” Про добровільне об’єднання територіальних громад”.

За словами міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадія Зубка, цей закон дозволить територіальним громадам міст обласного значення об’єднуватися з іншими територіальними громадами без проведення перших виборів до міської ради. Також закон прирівняв територіальні громади міст обласного значення до заможних об’єднаним тергромад.

“Ухвалений закон значно активізує процес добровільного приєднання до територіальних громад міст обласного значення інших територіальних громад. Також він стане новим сильним поштовхом децентралізації публічної влади і створення нових великих територіальних громад”, – зазначив Геннадій Зубко.

 

Зазначимо, що на початку березня представники влади Ніжинської міської ради та району відвідали село Кунашівка, де проходили загально-сільські збори на яких звітували очільники села. В ході засідання Кунашівка отримала пропозицію приєднатись до Ніжина, адже місто має необхідний ресурс, набагато більші можливості, і вже висловило своє бачення в плані адміністративної форми. Ухвалення ж нового законопроекту зможе набагато пришвидшити об’єднання Ніжина з зацікавленими в цьому населеними пунктами, територія яких прилягає до міста.

З даного приводу висловився і депутат Чернігівської обласної ради від ВО «Батьківщина» Сергій Охонько: «Це гарна новина, адже тепер Ніжин має можливість збільшити свою територію та мати потенціал для розвитку. В більшості, із-за перевиборів цей процес гальмувався. На цей час ми неодноразово обговорювали необхідність приєднання найближчих сіл до міста. Міський голова разом з секретарем міської ради вже вів перемовини, виїжджаючи на сходи деяких сіл. Зараз головне активізувати роботу в цьому напрямку».

Нагадаємо, реформа децентралізації почалася чотири роки тому – в лютому 2014-го. У лютому 2018 року Кабмін в рамках поглиблення децентралізації передав землю сільгосппризначення за межами населених пунктів першим семи об’єднаним територіальним громадам. Рішення про передачу земель було прийнято на рівні уряду в кінці січня, і сьогодні вступає в практичну фазу реалізації.

Марина Волинець

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *