Значення 9-го Всесвітнього форуму розвитку міст для Ніжина

 

 

Всі ми бачимо, що нинішнє життя не витримує застарілих принципів розвитку міст та країн. Процвітаючі держави ставлять перед собою стратегічні цілі, підключають всі ресурси і слідують за світовими новаціями. З телеекранів та мережі Інтернет ми бачимо як громада цих країн дякує владі і не скаржиться на умови життя.

Яка ж ситуація у нас в країні? Питання риторичне і не потребує коментарів.

Що ж до Ніжина, то це місто має всі можливості стати процвітаючим. Задля цього треба лише об’єднатись владі, бізнесу та громаді, ставши на шлях перспектив. Якщо ж ті, чи інші займатимуть пасивну позицію – результат значно гальмується, а в більшості й взагалі відсутній. Звісно, що більшу відповідальність у даному питанні має влада. Саме вона повинна відійти від системи «йдемо  по накатаній дорозі», і нарешті, переймаючи досвід прогресивних міст, йти в ногу з сучасністю.

Хтось скаже, що для цього треба мати кращу економіку. Та насамперед, потрібно мати інше стратегічне мислення. Прикладом того став 9 Всесвітній форум розвитку міст, який відбувся в Малайзії.

З 7 по 13 лютого в Куала-Лумпур зібрались 25 000 учасників із 164 країн світу. Цей форум був організований у 2002 році програмою ООН по населених пунктах (ООН-Хабітат), він збирається один раз на два роки і є головним міжнародним майданчиком розвитку територій. У ньому беруть участь державні, приватні та неурядові структури, які займаються покращенням життя в містах. Адже на сьогоднішній день, щомісяця 5 мільйонів чоловік переїжджають в країни, де розвиваються міста, тобто в тиждень – це 1,2 мільйона чоловік, що відповідає населенню цілого міста. Понад мільярд з них живуть в трущобах. Якщо не вживати ніяких дій, то до 2050 року їх число досягне 3-ох  мільярдів чоловік. Обсяги житлової нерухомості повинні майже подвоїтися до 2050 року. Світові витрати на будівництво інфраструктури до 2030 року складуть приблизно 57 мільярдів доларів. Якщо для великих міст це приріст, то малі міста поступово втрачають своє населення, що призводить до їх регресу в усіх напрямках.

Представники України, серед яких був і депутат Чернігівської обласної ради від ВО «Батьківщина» Сергій Охонько, відвідали даний форум, аби перейняти досвід та зрозуміти як рухати міста в напрямку розвитку. Плідним було знайомство депутата з командою FIABCI. Разом з нею Сергій Охонько вивчав новітні досягнення в урбаністиці та вів спілкування стосовно трансформації Ніжинського аеродрому у авіалогістичний центр та побудови нового басейну. Після детального аналізу потреби у залученні коштів для реалізації проекту авіалогістичного центру з майбутнім головою FIABCI International Ассеном Македоновим та екс-головою FIABCI Ukraine Катериною Пилипчук була обговорена можливість зустрічі з керівництвом Ніжина та можливість виставити проект модернізації аеродрому під авіалогістичний центр на наступних міжнародних виставках. Свою готовність долучитися до реалізації проекту підтвердив і голова  FIABCI Ukraine Олександр Сокол разом з засновником ГО “СПІЛЬНІ ЗУСИЛЛЯ” Русланом Роховим.

«У сучасному житті все розвивається і змінюється надзвичайно швидко, і багато відкриттів та досягнень ще попереду. Але, підсумовуючи, побачене на форумі, хотів би виділити наступні пріоритети світової урбаністики:

1.Smart City – основний вектор розвитку в адмініструванні та управлінні містом;

 

2.Вивчення думки громади міст, у яких умовах люди хочуть жити і як ефективно залучати населення до прийняття рішень;

3.Комфортне життя шляхом створення громадських просторів, науковий підхід до планування та розвитку житлових районів міста;

4.Розвиток будівництва хмарочосів, ергономічність, екологічність та естетичність;

5.Переробка ТПВ, розвинені транспортне сполучення та інфраструктура, а також енергозбереження.

Щодо розвитку Ніжина, першочерговою потребою є розробка проекту авіалогістичного центру; продовження роботи в напрямку створення “Безпечне місто”, що є одним з етапів Smart Sity; створення комфортних умов для проживання нашої громади – одним з етапів є будівництво басейнового комплексу.

Крок за кроком місто повинно розвиватися й стратегічно розбудовуватися. Ми повинні відвідувати всесвітні та національні виставки, щоб навчатися, бути в курсі нових досягнень й втілювати новації, розповідати про потенціал Ніжина, запрошуючи гостей та інвесторів відвідати наше чудове місто”, – розповів журналістам Сергій Охонько.

Зазначимо, наступний форум розвитку міст WUF10 відбудеться через два роки в місті Абу-Дабі в Об’єднаних Арабських Еміратах.

Марина Волинець

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *