Незвичайні картини презентувала ніжинська мисткиня

У художньому відділі Ніжинського краєзнавчого музею презентовано другу персональну виставку ніжинської мисткині, народного майстра Марії Глиняної (Кіндєєвої). 
Презентувала виставку завідувач художнього відділу Наталія Тира. Прийшли привітати майстриню спеціаліст управління культури та туризму Ніжинської міської ради Олександра Сімкіна, директор краєзнавчого музею Геннадій Дудченко, наставник Марії – народна майстриня Альона Пасічниченко, вихованці школи мистецтв, учні ЗОШ № 5 та рідні – мама, донечка, чоловік, друзі.
Марія народилась в Ніжині у серпні 1988 року. Марія – борець. Спочатку боролась за життя фізичне, а потім за духовне. Навчалась у школі №15, у підлітковому віці стала проявляти інтерес до малювання, але її перші роботи не були схожі на загалом прийнятні, це були абстракції, в яких вона вкладала своє світосприйняття – самостійно відкривала для себе світ кольорів, і цей пошук виливався у щось неймовірне, і, здавалось, зрозуміле лише їй самій. Мама, Віра Андріївна, помітила, що цей потяг у Марії не короткотривалий і запропонувала показати свої роботи фахівцю. Так Марія познайомилась зі своїм першим наставником Пасічниченко Альоною Владиславівною. Гортаючи сторінки Маріїного альбому, Альона Владиславівна дивувалася: звідки у цієї тендітної дівчини таке бачення кольорів. Так з’явилася перша персональна виставка Маріїних абстракцій (у художньому відділі 2006 р.). Потім вона закінчила ліцей, де навчалася на перукаря, коледж культури ім. Марії Заньковецької,брала участь у декількох загальних виставках, виставляє свої роботи у містечку майстрів на Ніжинському Покровському ярмарку. Вийшла заміж, народила донечку, але сімейне життя не стало на заваді у творчому пошуку. Марія гарно вишиває, малює аквареллю і залишається вірною своєму персональному стилю, її шедеврам важко знайти назву. Вона створює роботи з того,що попадає під руки, але однакових немає.
У 2016 році відділ культури міськвиконкому присвоїв Марії звання народного майстра.

 

Тетяна Марченко
фото автора

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *