Ніжинські депутати прийняли принципове рішення відносно МАФів

Бурхливі обговорення викликало на засіданні сесії Ніжинської міської ради, що відбулось 11 квітня, питання, що стосувалось встановлення термінів оренди земельних ділянок під тимчасовими спорудами торгівельного призначення для здійснення підприємницької діяльності. У залі міськради зібрались підприємці, аби вплинути на депутатів, аби вони затвердили термін від 3 до 5 років. Нині ж ситуація склалась так, що термін оренди землі під МАФами продовжується на 3, 4 чи 5 місяців. Поміж себе підприємці таке вибіркове ставлення депутатів до орендарів називають «ромашкою», себто, «тому дам, а тому не дам».

Дане питання неодноразово розглядалось на постійних депутатських комісіях з земельних питань чи з питань законності. Депутати дійшли до думки, що МАФи повинні мати відповідний вигляд, аби була спільна картинка на фоні архітектури міста. Натомість зараз не всі МАФи можна назвати такими, зовнішній вигляд яких відповідає стандарту, а отже псує вигляд історичного та туристичного Ніжина. До жовтня 2018 року депутати міськради планують визначитись зі схемою розміщенням малих архітектурних форм, а допоки визначились, що термін продовження оренди земельних ділянок для стаціонарних тимчасових споруд торгівельного призначення складатиме: для  павільйонів – не більше 5 років; кіосків – до 3 років; для пересувних  тимчасових споруд торгівельного призначення для здійснення підприємницької діяльності – до 1 року.

Отже для всіх підприємців були визначені однакові умови, а саме продовжити термін оренди земельної ділянки під МАФами до жовтня цього року. Після ж, якщо підприємець виконуватиме всі умови поставлені перед ним міською радою, термін оренди буде продовжено, відповідно на більше 3-ох чи 5-ти років. Підприємець має розуміти, що свої споруди повинен тримати у належному вигляді та з дотриманням санітарних умов, чого деякі навмисно не роблять.

Така позиція білшості депутатів для підприємців, як вони вважали, означало, що депутати перешкоджають їх діяльності й намагаються забрати у них їхній «хліб». Позиція міськради і підприємців нагадувала «замкнуте коло», адже перші хотіли, аби місто мало охайний вигляд, який відповідав би його статусу, інші ж не хочуть вкладати кошти у покращення МАФів, адже малий термін оренди земельної ділянки не дає їм впевненості у тому, чи зможуть вони займатись своєю діяльністю після завершення терміну оренди. Після майже півторигодинного обговорення більшістю депутатських голосів було прийнято рішення продовжити оренду земелтних ділянок всім до жовтня місяця. Депутати ж запевняли, що дане рішення жодним чином не зашкодить підприємницькій діяльності ніжинців, і спрацює на благо міста.

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *