Поштові листівки Юлії Петренко «закохують» у Ніжин

Відома ніжинська майстриня Юлія Петренко продовжує оспівувати наше місто у малюнках. Одним з її проектів є створення листівок про Ніжин. Так у 2016 році вона презентувала неповторну колекцію декоративних листівок Юлії Петренко «Ніжин – місто мрійників».  Проект отримав продовження, і 13 квітня у художньому відділі Ніжинського краєзнавчого музею відбулась презентація нових поштових листівок «Ніжин – місто-музей». У розмові з нашими журналістами, Юлія розповіла, що особливого в цій колекції і чім вона відрізняється від попередньої.

«Перша колекція – монохромна. Вона була зібрана, а мою думку, з найвагоміших «перлин» нашого міста. і була продовженням моєї дипломної роботи, яку я робила про Ніжин у Львові – розпис керамічних кахлів.

 

Ця ж колекція інша. Я не хотіла, щоб у ній повторювалась жодна з історичних пам’яткок, котрі були зображені в попередній колекції. Ці листівки кольорові і приурочені до різних свят і подій в Ніжині: Різдвяний Ніжин і Великодні, Ніжин туристичний, Ніжин – одне з семи чудес України, Ніжин – місто-музей. На зворотній стороні кожної з листівок є логотипи, які брали участь у міському конкурсі на бренд міста. Два з них вийшли в фінал, здобувши два перших місця за думкою мешканців Ніжина. Але на цьому їх історія закінчиласб, але я захотіла б, щоб вони жили на моїх листівках.

Я Вважаю, що наше місто заслуговує на назву «Місто-музей», бо на території нашого невеличкого мста зібрано багато історичних та культурних пам’яток. Також багато людей, які прославляли і прославляють його і ми маємо продовжувати цю традицію для майбутніх поколінь», – розповідає Юлія.

На виставку нової художньої колекції майстрині прийшли поціновувачі справжнього і мистецтва. Презентувала її творчість хавідуюча художнім відділом Наталія Тира, зауваживши, що поштові листівки Юлії Петренко закохують у Ніжин. Серед присутніх також були начальник управління культури Тетяна Басак, завідуючий Краєзнавчим музеєм Генадій Дудченко, директор музичної школи Сергій Голуб та інші цінителі унікальної творчості мисткині.

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *