Діана Єсипенко із с. Мильники проживатиме в ніжинській сім’ї?

 

 

9 квітня під час засідання виконавчого комітету Ніжинської міської ради було прийнято рішення «Про запровадження послуги із патронату над дитиною».

Від тепер і в Ніжині діятиме нова форма влаштування дітей-сиріт.

Як зазначила начальник служби у справах дітей Наталія Рацин: «Про те, що притулки та інтернати – не найкраще місце для виховання дітей, говорять давно. Та поки що, крім прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу, альтернатив у дитини, яка опинилася без батьківської опіки не було».

Суть справи у тому, що дитина по­селяється на певний час у звичайну сім’ю. Це можуть бути діти з дитячого будинку або з неблагополучних сімей, вилучених тимча­сово до з’ясування ситуації. Після того, як дитина одержить необ­хідну соціaльно-психологічну допомогу в патронажній сім‘ї (наприк­лад, у зв’язку з залишками стресу від виявленої батьками жорсто­кості), вона повертається до своєї кровної сім’ї, якщо в ній змінили­ся умови.

Сім’я, що побажала стати патронатною, проходить обстеження й попереднє навчання. Вона повинна бути відкритою для постійно­го контактy з психологом і соціальним працівником; можливий кон­такт такої сім’ї з рідною сім’єю дитини для побудови спільних пер­спектив її майбутнього життя.

 

В Ніжині такою сімєю стала сімя Алли та Олександра. Дана сімя пройшла відповідні курси навчання, за результатами якого патронатні вихователі отримали відповідні рекомендації та статус патронатної, і вже може приймати дітей на виховання.

Як зазначив під час засідання заступник міського голови Ігор Алєксєєнко: «Патронатне виховання може служити й формою допомоги сім’ям, що потрапили у важку життєву ситуацію, наприклад, якщо батько чи мати мають за станом здоров’я лягти до лікарні на тривалий час, а дитину не має із ким залишити, то такий варіант, як патронатна сім’я для таких ситуацій також може розглядатися».

Діти можуть роз­міщуватися в сім’ї патронатних вихователів на термін до одного місяця, можуть на термін до шести місяців, іноді й періодично на декілька днів (вихідні дні, канікули).

Патронатний вихователь знаходиться на роботі, одержує за­робітну плату й соціальні гарантії. Але це не звичайна професія, це робота протягом 24 годин на добу з дітьми, які перенесли траге­дію, що відстають з ряду причин у розвитку, не можуть часом обслужити себе, не знають норм поведінки в суспільстві. Тож патронатні вихователі – це ще й люди, що володіють душевним теплом, здатні виявити турбо­ту, увагу.

На засіданні йшлося про те, що вихователь та його помічник отримуватимуть заробітну плату та допомогу на дитину.

Вже з наступного четверга до такої ніжинської сім’ї почнуть влаштовувати дітей. Зазначимо, що на сьогодні в Україні вже є вже 27 патронатних родин, 28 стала сім’я із Ніжина.

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *