Ніжинський та Чернігівський ремзаводи, шляхом співпраці, виходитимуть з банкрутства

На сьогоднішній день Ніжинський ремонтний завод інженерного озброєння знаходиться в стадії санації. Наразі ним практично керує директор Олександр Гордєєв, як керуючий санацією та арбітражна управляюча, вона ж і розпорядник майна Ірина Карлова.

Як раніше вже висвітлювались нашим виданням, керівництво заводу має намір виходити з санації виключно господарським шляхом, а не, як більшість підприємств, шляхом продажу будівель, і майна.ДП «НРЗІО»має на меті заробити якомога більше коштів, аби погасити заборгованість в сумі близько 11 мільйонів, які були накопичені протягом багатьох років, коли підприємством не велось жодних господарських робіт.

На даний час є інформація про те, що в системі ДК «Укроборонпром» є 4 підприємства, котрі займаються ремонтом інженерної техніки: Ніжинський ремонтний завод, 171 Чернігівський ремонтний завод, Харківський автомобільний завод і Львівський бронетанковий завод. З них найгірший стан мають два підприємства Чернігівщини, і обидва знаходяться в процедурі банкрутства.

Між керівниками цих двох підприємствДП «НРЗІО» та 171 Чернігівського ремзаводу почались вестись домовленості про співпрацю, адже вони мають спільну ціль – вийти з процедури санації не шляхом продажу активів, а шляхом власного доходу отриманого за виконання державних замовлень.

 

Директор ДП «НРЗІО» Олександр Гордєєв коментує: «Ми зараз плануємо зробити все, аби не померли ці два підприємства. Тож готові об’єднатись і спільно брати на себе державні замовлення і виконувати їх.

У нашого підприємства більше активів, але гірший фінансовий стан. У 171 Чернігівського ремзаводу менше боргів, тож кращий фінансовий стан, але менше активів. Зараз розглядається модель при якій виконавцем держзамовлень буде 171-ий завод, а ми будемо співвиконавцями. Як наслідок, у цій моделі виживатимуть одразу два підприємства».

Прокоментував ситуацію і директор 171 Чернігівського ремзаводу Григорій Манойло.

 

«Це ідеальний підхід до даної проблеми. На даний  час вихід з процедури санації за рахунок продажу майна – це шлях до повної ліквідації державного підприємства, адже нині дуже низька ціна на промислову нерухомість. Але є питання на сьогоднішній день, як отримати замовлення підприємству, яке знаходиться в процедурі санації? Для цього потрібна підтримка ДК «Укроборонпром» і зміни в законодавстві, бо сьогодні закон, нажаль, працює проти нас. Наше підприємство має вийти з санації шляхом продажу майна, що в кінцевому результаті не дозволяє цього зробити. І з іншої сторони, борги накопичувались за рахунок того, що протягом багатьох років підприємство не отримувало замовлень держави – «палка з двох кінців». Зараз є розуміння як піти іншим шляхом, і будемо прикладати зусиль, аби заплановане втілилось, і завдяки співпраці нашого підприємства з ДП «НРЗІО» ми успішно вийшли з боргів».

 

Зазначимо, що така ідея виходу з банкрутства належить новому керівництву ДК «Укроборонпром». Зараз там проходить реформа, в рамках якої йде скорочення штату концерну на 40 відсотків і був призначений новий генеральний директор Букін Павло Юрієвич. Саме він запропонував керівникам вищезгаданих підприємств«вижити» шляхом співпраці.

«На сьогоднішній день відбулося ряд нарад за участі наших підприємств. Окрім того позицію, щодообрання цього шляху ми відстоювали у кредиторів, котрі також сприйняли позитивно цей метод. Найголовніше на сьогоднішній день це те, що ми з арбітражним управляючим збираємось реформувати адміністративну модель, котра збереглась на підприємстві: на 7 робочих – 56 адміністративних працівників. Дана ситуація має повернутись в інший бік», – коментує Олександр Гордєєв.

Що ж до налагодження економічної ситуації на підприємстві, керівник розповів, що наразі вони вже в процедурі заключення договорів. Одне з підприємств концерну на цьому тижні заключило перші договори і ДП «НРЗІО» має намір взяти частину цієї роботи, як співвиконавці. На запитання щодо прогнозу, за який час буде покритий існуючий борг в 11 млн, керуючий зазначає: «Для того, щоб розвивати підприємство і віддача боргів не зупиняла його діяльність, нам потрібно близько 3-ох років, аби нарощувати свій потенціал і розраховувались з боргами».

 

Про об’єктивні труднощі виведення з процедури санації підприємства розповіла арбітражна керуюча Ірина Карлова:

«Я повністю підтримую ініціативу керуючого санації. Але в даній ситуації є певні труднощі. Як розпорядник майна я зверталась до ДК «Укроборонпром» з проханням допомогти нам фінансово з приводу погашення ПДВ, яке нам не дає можливість зараз працювати, адже заблокований рахунок і податкові накладні ми не можемо виписувати. Це не дає вести господарську діяльність. Як тільки ця проблема буде вирішена, ми зможемо повноцінно працювати. Будемо сподіватись, що держава сприятиме розвитку своїх підприємств, підтримувати їх, не даючи їм загинути».

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *