На засіданні виконкому розглянули можливість створення муніципального транспорту в Ніжині

Петиція ніжинської громади щодо створення у Ніжині муніципального транспорту з обрахованим тарифом і чітким графіком руху набрала необхідну кількість голосів і була розглянута на засіданні виконавчого комітету 26 квітня.

Заступник міського голови Сергій Осадчий озвучив відповідь на петицію, зазначивши, що відділ транспорту зробив розрахунок необхідної кількості автобусів для забезпечення пасажирських перевезень у Ніжині. Таких потрібно – 80 для обслуговування і 22 для резерву. На сьогоднішній день вартість одного автобусу «Богдан» складає 1 934 000 грн. (найдешевший). Вартість інших перевищує 2 мільйони гривень. По самому дешевому тарифу вартість 102 автобусів складатиме 197 млн. грн. без врахування інфраструктури та техобслуговування.

 

«Це непідйомна сума для ніжинського бюджету, тож виконавчий комітет не може підтримати цю петицію. На сьогоднішній день існуючі пасажирські перевезення задовольняють виконання даної послуги», – зауважив Сергій Осадчий.

Міський голова Анатолій Лінник запропонував розглянути можливість купівлю хоча б одного автобуса на кожний з 16 маршрутів і щомісячне його утримання, таким чином не повністю замістити пасажироперевезення приватними фірмами, а частково. Звісно, в такому разі вартість за проїзд буде меншою, а пільговим категоріям – безкоштовною. Тож транспортному відділу було дано дручення провести такі розрахунки і через два тижні представити на засіданні виконкому.

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *