Знову постало питання вивезення сміття на ніжинський полігон з сіл району

Ніжинський сміттєвий полігон, можна сказати, став «ласим шматком» для сусідніх населених пунктів і громад. Справа в чому: ці села та громади не хочуть створювати на свої території полігони, а, натомість воліють, аби їхнє сміття вивозилось на ніжинський. У минулому році Ніжин відмовив декільком селам, але заяви поступати не перестали. Та виявляється, що відмовляючи у наданні послуг, КП «ВУКГ» порушує антимонопольне законодавство. Про це йшла мова на засіданні виконкому, яке відбулося 26 квітня.

На розгляді в антимонопольного комітету знаходиться заява про відмову у наданні послуг на вивезення комунальним підприємством ТПВ на міський полігон. Занепокоєння з цього приводу висловив директор керівник КП «ВУКГ» Владислав Корман: «Суть в тому, що ніжинський полігон в нашому регіоні є монополістом. І по законодавству ми не маємо право відмовляти у наданні послуг. Але сьогодні маємо певну ситуацію. Коли звертаються до нас населені пункти, в мене офіційної заборони виконкому  немає. Виходить, коли ми відмовляємо у наданні послуг – діємо протизаконно. Тому прошу виконком, або прийняти офіційне рішення про заборону, або розглянути можливість, не порушуючи антимонопольне законодавство, надавати всім юридичним, фізичним особам і громади послуги по вивезені ТПВ. Інакше матимемо жорстокі штрафні санкції – сотні тисяч гривень штрафу».

І все ж таки, сміття Ніжинського району, «окольними» шляхами потрапляє до місцевого полігону. Владислав Корман пояснив чому: «Якщо ми відмовляємо у вивезенні сміття громадам, які знаходяться поряд, вони машинами висипають сміття поблизу Ніжина. Був випадок, коли такий автомобіль застали біля Троїцького кладовища».

 

Чи є ж можливість у Ніжинського полігону задовольняти потреби навколишніх населених пунктів?

Владислав Корман запевняє, що цей обсяг складає менше 0,1%, тому у полігона є такі можливості. Окрім того, політика нашої держави полягає зараз в тому, щоб не створювати сотню мілких полігонів. І зараз є навіть програма, яка передбачає по Чернігівській області всього чотири полігони, в тому числі й ніжинський.

Міський голова Анатолій Лінник наголосив, що всі офіційні заяви інших громад, які надходять на КП «ВУКГ» мають розглядатись, як і раніше, виключно виконавчим комітетом і міським головою.

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *