Як у Ніжині ставляться священники та прихожани до створення єдиної помісної церкви

Питання автокефалії Української православної церкви Київського патріархату та створення єдиної помісної церкви за останні роки в зв’язку з непростою суспільно-політичною ситуацією в Україні, стало як ніколи актуальним. Одні вважають, що  об’єднання українського православ’я у єдину Соборну Помісну Церкву – це ключовий елемент нашої державності і нашої незалежності , а інші вважають цю ідею не вартою уваги.

Отож журналісти сайту «Нежатин» вирішили дізнатися, як відноситься до цього настоятель Покровського храму міста Ніжина протоієрей Михаїл Якубів.

«Я, як представник Київського патріархату православної церкви відношусь до цього дуже позитивно. Це давнє, вікове прагнення українського народу і української церкви до самостійності. Ми велика, самодостатня церква, являємось однією з найбільших православних церков світу і говорити про те, що ми підлеглі комусь – це смішно. Київсьний патріархат теж звернувся до Вселенського патріарху за томос про визнання Української церкви. Зараз багато говорять про становлення церкви, але можу сказати, що церква уже є, і вона вже давно встановлена. Хочу навести приклад: коли народжується дитина, то їй видають свідоцтво про народження. АЛЕ, народження – це не свідоцтво, і свідоцтво це не є народження. Дитина вже є, вона жива, і вона росте, а свідоцтво про народження – це тільки підтвердження того, що дитина існує. Так і наша Українська церква, вона є, вона жива, і цей томос, він, як свідоцтво про те, що вона існує і вона самостійна».

Свою думку з цього приводу висловив і Архієпископ Ніжинський і Прилуцький Климент:

«Люди приходять до храму не за статусом, а до Бога, Який подає їм свою благодать.  Помісна церква може мати різні статуси. Однак, статус не є метою всього того, до чого церква покликана. Життя церкви спрямоване не на отримання якогось статусу, а на здобуття духовних благ, які дає Господь, щоб усі люди, які прийшли до храму, мали можливість для спасіння. Так от сьогодні у Української Православної Церкви немає жодних вад, які б перешкоджали людям жити духовним життям у Божій благодаті. У нашій Церкві Святий Дух являє свою дію навіть тим, що і в останні роки звершуються дива від чудотворних ікон, від мощей святих. Люди відчувають Божу благодать в церкві і бояться її втратити. Бо поза церквою цієї благодаті ніхто не знайде. Ось там де немає благодаті, там і потрібно реорганізовувати релігійне життя. А в Українській Православній Церкві є все, що необхідно для спасіння. Тому заклики до її змін дуже непокоять віруючий народ. Бо в цій церкві вони знайшли для себе те святе, чого немає більш ніде».

 

 

Також ми вирішили дізнатися як до цього відносяться жителі Ніжина. Варто зазначити, що більшість опитуваних з острахом ставилися до відповіді на це питання. Деякі, навіть, почувши питання просто мовчки йшли, адже вважали це питання провокаційним. Менша частина опитуваних охоче відповідала, але не називали свого імені і лише одна людина погодилась зробити фотографію.

Валентина Ляшенко – я відношусь до цього позитивно, адже наша країна зветься Україною тому і церква повинна бути українською.

Анастасія Линдіна – я думаю це погана ідея, адже, я як і деякі інші люди звикла до Московського Патріархату.

Федір Мудрак – мені байдуже, головне ходити до церкви, а до якої сааме, Української чи Російської немає різниці.

Петро Тимущук – мені здається – це безглуздо щось змінювати, думаю все треба залишити, як було споконвіку.

Марина Федорченко – я відношусь до цього добре, це треба було зробити вже давно.

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *