Ніжинці увіковічнили пам’ять засновника скверу Гоголя

5 травня в рамках святкування дня міста Ніжина була відкрита меморіальна дошка Василю Тарновському при вході у парк Гоголя. Зазначимо, що Василь Тарновський – відомий український громадський діяч, який безпосередньо пов’язаний з містом Ніжином, неодноразово займав посаду маршала або ж предводителя ніжинського дворянства.

Саме за його ініціативи та фінансової підтримки було відкрито сквер Гоголя. З пустиря він був перетворений в парк, яким ми його знаємо сьогодні.
На початку урочистостей до присутніх звернувся директор Ніжинського краєзнавчого музею ім. І. Спаського Генадій Дудченко. Він зауважив, що більшість того, чим пишається Ніжин зроблено завдяки зусиллям підприємців.  Прикладом того є Благовіщенський собор та монастир, які було створено на кошти ніжинця Сртефана Яворськогго. Миколаївський собор – перлина Ніжина, був збудований на приватні пожертви полковників Золотаренків. Родина Безбородьків побудувала Ніжинську гімназію вищих наук. Родина Кушакевичів звела жіночу гімназію, ремісниче училище. Одним з таких діячів був і Василь Тарновський, завдяки якому було облаштовано сквер Гоголя.

Під час відкриття меморіальної дошки, міський голова Анатолій Лінник зауважив, що дуже визначним є те, що Ніжину повертають його історичне обличчя, вшановуючи його видатних діячів та меценатів, які розуміючи відповідальність перед громадою, маючи можливість, робили добрі справи.

 

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *