З початку року на водоймах країни загинуло 328 громадян

 

 

З встановленням в Україні теплої сонячної погоди щодня фіксуються випадки надзвичайних подій на водоймах. З початку року на водних об’єктах країни загинуло 328 осіб: внаслідок порушення правил безпеки – 79 чол., внаслідок нещасних випадків – 61 людина; під час рибалки – 53; у нетверезому стані – 13 осіб!

І навіть попри таку моторошну статистику, люди продовжують нехтувати застереженнями рятувальників вирушаючи до місцевих озер та річок, які часто не пристосовані для купання.

У м. Ніжині з річки Остер в районі «Круча» 02.05.2018р. піднято тіло гр. К. 1954 року народження, який помер від утоплення 01.05.2018р. Протягом минулого 2017року у водоймах м. Ніжина загинуло 5 осіб.

Аби зменшити сумну статистику загибелі на водних об’єктах, рішенням виконавчого комітету Ніжинської міської ради щорічно визначається єдине місце масового відпочинку на воді – це правий берег р. Остер 50 – 150м вище від гідроспоруди в районі вул. Коцюбинського. Дно акваторії в цьому місці обстежується водолазами Чернігівського аварійно – рятувального загону спеціального призначення управління ДСНС України у Чернігівській області.   Щоденно у період з 01 червня по 31 серпня там організується чергування спеціально навчених рятувальників, а також проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота з громадянами щодо дотримання правил безпечної поведінки під час відпочинку. Проте, найбільш дієвим превентивним методом є власна обачність та відповідальність кожного громадянина!

 

         Зважаючи на збільшення кількості надзвичайних подій біля водойм у літній період, відділ з питань надзвичайних ситуацій виконавчого комітету Ніжинської міської ради застерігає:

  • пам’ятайте – відпочивати та купатися можна лише на спеціально обладнаних пляжах;
  • ніколи не пірнайте в незнайомих місцях;
  • не лишайте дітей без нагляду біля води та не дозволяйте їм самостійно відвідувати місцеві ставки та річки;
  • не запливайте далеко. Ніколи не плавайте наодинці, особливо якщо ви не впевнені у своїх силах;
  • не заходьте у воду в стані алкогольного сп’яніння;
  • не наближайтесь до суден, човнів і катерів, які пропливають поблизу вас;
  • температура води повинна бути не нижче +17 °С;
  • плавайте у воді не більше 20 хвилин, причому цей час повинен збільшуватися поступово, починаючи з 3 – 5 хвилин;
  • слідкуйте за штормовими попередженнями і не виходьте у плавання на човнах при сильних поривах вітру.

         Шановні громадяни! Дбайте про свою безпеку і у випадку виникнення надзвичайної події негайно телефонуйте до Служби порятунку за номером 101 та до швидкої медичної допомоги за номером 103!

                                                                 

Відділ з питань надзвичайних ситуацій виконавчого комітету Ніжинської  міської ради

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *