Ніжин з розмахом відзначив День міста. ФОТО

Цього року вперше День міста Ніжина відзначали 6 травня – День Георгія Побідоносця. До площі Франка зійшлись з усіх куточків міста, завітали гості з інших міст України та з зарубіжжя. Все мало бути на висоті – так і було. З самого ранку на території вулиці Гоголівський свої вироби вже демонстрували народні майстри Чернігівщини. Там же діяла і фотозона «Хроніки ніжинського минулого», «Родом з Ніжина», «Вулицями старого міста», «З любов’ю до Ніжина». Справжнє свято було влаштовано для найменших ніжинців, адже для них було облаштовано зону розваг та відпочинку, проводились конкурсні програми.

Офіційна частина свята почалась з урочистої ходи від Всіхсвятського храму до центру міста.  Де ніжинці разом з настоятелем Свято-Покровської парафії Ніжина протоієреєм Михаїлом Якубовим та пастиром протистантської церкви «Царство віри» Володимиром Леонтьєвим звершили молитву за мир у рідному місті та по всій Україні. Після цього відбулось покладання квітів до пам’ятного знаку «Небесної сотні» за участі керівництва області та міста, а також поважних гостей. Родзинкою свята, яка об’єднала всі національності, котрі проживають в Ніжині, була презентація культури національних меншин міста. І яке ж то свято без пісень та танців? Протягом усього дня для ніжинців та гостей міста виступали творчі колективи, ансамблі, музиканти, даруючи гарний настрій та веселощі. Вперше містом пройшли «живі скульптури», які уособлювали видатних діячів, котрі народились, жили або певний час творили в Ніжині. Звичайно серед них був і Гоголь з персонажами своїх творів Панночкою, Солохою та Оксаною. Велике захоплення викликав фестиваль історичної реконструкції «Ніжин стародавній». Треба відзначити, що вперше у Ніжині відбувся Всеукраїнський лицарський турнір, результати якого оцінювали професійне суддівство. Також відбувся і лучний турнір серед дорослих та дітей.

Бажаючі мали змогу взяти участь у City-квесті, суть якого полягала в тому, аби краще дізнатись про історичне минуле міста. Визначною подією свята стало закладання «Капсули часу» із зверненням до нащадків.

Протягом дня у парку Шевченка бажаючі могли відвідати фестиваль  вуличної їжі, а ті, хто не проти розваг відвідати Луна парк.

Ввечері ж на всіх чекав святковий концерт за участі солістів та талановитих колективів, святкова дискотека, виступи DJ-ів.  Кульмінацією святкового вечора став виступ Тоні Матвієнко, яка радувала всіх своїм милозвучним голосом і дарувала теплий романтичний настрій. Наприкінці свята був презентований фільми про Ніжин «Моє місто – моє свято».

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *