Норвегія подарувала ніжинському ДНЗ “енергоефективний подарунок”

 

 

Коли в 2017 році ніжинська влада почула про можливість отримати гранд на суму 30 000 євро для втілення системи енергозбереження від Міністерства клімату та довкілля Норвегії, було розпочато пошук об’єктів, де можна було б реалізувати ці кошти. Делегація на чолі з заступником міського голови Григорієм Олійником майже  місяць об’їжджала всі дитячі садки, школи та об’єкти соціальної сфери. У результаті був обраний ДНЗ №25, “Зірочка”, що знаходиться по вулиці Прилуцькій, адже, за словами Григорія Олійника, тієї мінімальної суми коштів, яка була виділена вистачало, аби розпочати   реалізацію такого важливого проекту. Перед цим вже були виділені кошти на ремонт системи опалення. Наразі проект ще  не повністю реалізований, адже закінчилась лише його перша стадія — зроблена робіт на 35%, а це заміна вікон та дверей, встановлення в кімнатах рекуператорів, зроблена заміна тепломережі. Наступний етап — це зовнішнє утеплення споруди.

 

Тож 10 травня була урочиста презентація завершення першого етапу проекту енергозбереження в Ніжинському ДНЗ №25 “Зірочска”, на яку завітали представники міської влади: мер Анатолій Лінник, його заступник Григорій Олійник, начальник управління освіти Станіслав Крапивянський та його заступник Надія Пономаренко, координатор проекту Лієна Абрама, обласні депутати, директори шкіл міста та інші поважні гості. На початку заходу завідуюча ДНЗ Ірина Дєдкова висловила вдячність за можливість участі в цьому проекті. “Ми маємо такий чудовий результат завдяки порозумінню та підтримці міської влади, міських та обласних депутатів, управління освіти та батьківського комітету”, – зауважила Ірина Станіславівна.

 

 

Координатор проекту Лієна Абрама висловила сподівання, що цей дитячий садочок буде поштовхом для впровадження енергозберігаючих заходів не лише по Ніжину, але й по всій Україні. “Норвегія дуже плідно підтримує різні проекти в енергоефективності та відроджувальної енергетики. Але все ж таки,  Україні ще досить багато  потрібно досягти в напрямку  енергоефективності, збереженні навколишнього середовища,  впровадженні енергоефективності та економії електроенергії.  Це все може бути можливим лише за співпраці влади та громади”, – зауважила  Лієна Абрама.

 

Для всіх присутніх з піснею та таночком виступили вихованці садочку, після чого міським головою Анатолієм Лінником та Лієною Абрама було перерізано червону стрічку, що символізувало відкриття першого етапу проекту. Увійшовши до закладу, гості ознайомились з результатом проекту, а завідуюча садочком запевнила, що в цьому році вже можна було прослідковувати економію, адже споживання закладом  електроенергії зменшилось вдвічі.

 

 

Вам може бути цікаво

Одна думка по “Норвегія подарувала ніжинському ДНЗ “енергоефективний подарунок”

  1. А почему Зирочку выбрали? Вы на Космонавтов в садике были,в этом бараке??? Так нет,туда не доехали.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *