Обережно, кір наступає на Ніжин!

Кір — це вірусне інфекційне захворювання, яке передається по­віт­ря­но-кра­пель­ним шляхом. Ві­рус по­па­дає в ор­га­нізм че­рез сли­зо­ві обо­лон­ки вер­хніх ди­халь­них шля­хів від хво­рої ко­ром лю­ди­ни, яка по­ши­рює його при ди­хан­ні, роз­мо­ві, чхан­ні і каш­лі. Ві­рус ко­ру ду­же ле­ту­чий – з по­то­ком по­віт­ря він мо­же по­па­да­ти в су­сід­ні при­мі­щен­ня й на­віть на ін­ші по­вер­хи бу­дин­ку че­рез вік­на, вен­ти­ля­цію, зам­ко­ві щі­ли­ни, то­му за­ра­зи­ти­ся мож­на, прос­то пе­ре­бу­ва­ючи в од­но­му бу­дин­ку із хво­рим.

Переважно на кір хворіють саме діти, які не мають щеплень. Однак дорослі та підлітки, яких не вакцинували в дитинстві, також можуть захворіти.

Початок захворювання виглядає як респіраторна вірусна інфекція:

  • підвищення температури до 39,0С;
  • збільшення лімфовузлів;
  • нежить, чхання, сильний кашель (подібні симптоми утримуються протягом тижня і ніби поступово стихають).

Температура знижується іноді до нормальної. Наступного дня температура підвищується до максимальних цифр, різко погіршується самопочуття, з новою силою наростають катаральні явища: сльозотеча, нежить, кашель. Одночасно або через невеликий проміжок часу з’являється висипка. Перші елементи висипу локалізуються на слизовій порожнини рота,  обличчі,  шиї, за вухами. Висип поширюється по всьому тілу від голови до ніг протягом 4-х днів. Згасання висипу йде у зворотньому напрямку.

Слід мати на увазі, що кір може давати важкі ускладнення:

  • коревий ларингіт, трахеїт, бронхіт та кореву пневмонію, яка може з’явитися на будь-якому етапі захворювання;
  • з боку трав­ної сис­те­ми —дис­пепсії;
  • за­па­лен­ням ву­ха— оти­т;
  • най­важ­чі ус­клад­нення ко­ру — ме­нін­гіт і ен­це­фа­літ.

Основним та надійним засобом попередження захворювання на кір є профілактичні щеплення, які проводяться в Україні відповідно до календаря профілактичних щеплень. Щеплення від кору проводять дітям у віці 12 міс. та ревакцинацію – перед школою у 6 років. Профілактика кору в період загострення епідемічної ситуації – це мінімальний контакт і проведення вакцинації. Вакцинацію проводять живою вакциною, яка включає в себе ще і вірус краснухи та епідпаротиту. Вакцинація – єдиний ефективний та достатньо надійний спосіб попередити захворювання на кір та пов’язаних із ним ускладнень.

 

За інформацією головного лікаря центральної міської лікарні ім.. М.Галицького станом на 07 травня в Ніжині проліковано 18 хворих на кір, з них 13 дорослих та 5 дітей. Четверо пролікованих хворих – іногородні.

Станом на 10 травня 2018року в інфекційному відділення міської лікарні знаходиться 12 хворих на кір, з яких 8 – діти та 4 – дорослі.

Що робити? Якщо Ви чи ваша дитина були у контакті з хворим на кір, при появі навіть не значних проявів хвороби рекомендовано не займатися самолікуванням, а негайно  викликати лікаря додому.  Обов’язково слід повідомити медичного працівника  про контакт з хворим на кір. 

       Ніжинський міськрайонний відділ ДУ   «Чернігівський обласний лабораторний центр МОЗ України»

 

 

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *