Обговорення перевезень: пенсіонерів не обмежуватимуть, пасажирооблік відкладається, скасування тарифу не буде?

Незабаром 17 травня, день, коли має вирішитись питання з вартістю проїзду в громадському транспорті Ніжина. На це число запланована сесія міськради, і депутати повинні або відмінити рішення виконкому щодо встановленої ціни на перевезевення в 5,50 грн., або показати позицію щодо необхідності прийняття цього рішення.

ЧИТАТИ ПО ТЕМІ: «Традиційна» дискусія щодо вартості проїзду в ніжинських автобусах

14 травня відбулось друге засідання робочої групи, яка мала б досконально вивчити питання тарифу. До неї входить 22 чоловіки, серед яких представники міської влади, працівники транспортного відділу, перевізники, юристи, представники з кожної фракції, представники спілки ветеранів, активна громадськість міста. Відмінно від попереднього разу, кворум зібрався і члени групи могли голосувати за прийнятті рішення.

На самому початку відбулось обговорення пасажиропотоку. Транспортному відділу було дане доручення вивчити можливість залучити транспортний університет, який займається обрахунком пасажиропотоку, щоб нарешті поставити «крапку» в даному питанні.

Лист-звернення було направлено до Національного транспортного університету. Надійшла відповідь про те, що науково-дослідна робота може бути виконана за орієнтовану вартість 200 тис грн. та за терміном – 3 місяці. Залучено буде близько 350 студентів-облікованців. На це заступник міського голови Григорій Олійник зауважив, що для міського бюджету наразі це непідйомна сума. Тому транспортному відділу було дано доручення зайнятись пошуком інших організацій, котрі могли б виконати цю роботу за більш прийнятну суму, окрім того вона має проводитись в різні сезони року, аби облік був об’єктивним.

У ході обговорення тарифу, депутат Наталія Радченко звернулась до перевізників щодо альтернативи підвищення проїзду. Так наприклад,вона запитала, якщо залишити нинішній тариф – 4, 50 грн на маршруті №39, чи доцільним би було зменшити кількість транспорту не в час-пік, збільшивши інтервал? На це перевізниками було зазначено, що зважаючи на нинішню ціну проїзду, підприємство не має змоги розвиватись, надавити високої якості послуги, а тим більше дотримуватись графіку, тому він вже дещо змінений, і скарги вже надходять, тому далі, як то кажуть, нікуди. На цьому пошук альтернатив серед присутніх закінчився.

Проте було піднято питання, у розгляді якого всі присутні дійшли згоди. Стосувалось воно зняття обмеження з пенсіонерів у часі, коли діє пільговий тариф – 3,50 грн. Було вирішено, що є неправильним обмежувати людей, а тому доцільно внести зміни в рішення виконкому і затвердити тариф для всіх пенсіонерів, без часових обмежень – 4 грн. За дані зміни члени виконкому матимуть голосувати вже цього четверга. Що ж до винесення на сесію міськради питання щодо скачування тарифу, пропозицій не поступило. То ж чи підніматимуть його депутати з голосу, і скільки з присутніх підтримають таку пропозицію?

Наприкінці засідання журналіст Наталія Сокол звернулась до заступника міського голови Григорія Олійника з пропозицією щодо проведення зборів з жителями мікрорайонів міста. «Ми весь час вирішуємо за людей по скільки їм їздити, при цьому не знаючи думки більшості. Вважаю, що правильним було б, аби представники транспортного відділу поспілкувався з людьми особисто і запропонували варіанти: або  економічно обґрунтований тариф і відповідна якість перевезень,  або зменшений тариф, але зі змінами графіку і логістикою руху автобусів. Люди мають визначитись, адже думки можуть різнитись залежно від того, проживає людина в центрі міста, або на його окраїні».

Григорій Олійник зауважив, що це є доцільне зауваження, і транспортний відділ має попрацювати в даному напрямку.

Головна ж кульмінація «триллеру» про ніжинські перевезення припадає на 17 травня, день проведення сесії міськради, коли й буде розставлено всі «крапки над і» у даному питанні.

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *