У Ніжинській ЦБ діє виставка «Українська революція 1917 -1921 років: відродження державності».

З ім’ям Павла Скоропадського, останнього Гетьмана України, пов’язані надзвичайно важливі події  новітньої української історії – залучення української аристократичної верстви до активної суспільно-політичної та державотворчої діяльності. Ключовою подією в  цьому   процесі стало проголошення нащадка старовинного козацького роду Павла Петровича Скоропадського  Гетьманом всієї України та військ козацьких.

Павло Скоропадський –  український державний, політичний і громадський діяч, військовик.  Павло Петрович був шанувальником  козацької слави  та відновлював національні традиції, створював «моду» на все українське.

Значну частину свого життя присвятив боротьбі за відродження Української держави.

Цього року виповнюється 100 років від дня проголошення Української держави (в історіографії інколи вживають назву Гетьманат)  та 145 років від дня народження самого гетьмана Павла Скоропадського.  Ці святкування відбуваються в рамках 100-річчя подій Української революції 1917 – 1921 років (УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №17/2016 року).

У читальному залі Ніжинської центральної міської бібліотеки імені М.В. Гоголя  до уваги читача представлена книжково-інформаційна виставка «Українська революція 1917 -1921 років: відродження державності».

 

Виставка складається з  книг та статей з періодичних видань.  Тут ви можете знайти праці відомих українських істориків, копії документів, які досліджують родовід Скоропадських,  політичну діяльність останнього Гетьмана України та його життя в еміграції.

Особливої уваги заслуговує книга «Остання з роду Скоропадських». Книга-спогад наймолодшої доньки Гетьмана  Олени Отт-Скоропадської. В книзі розповідається  про життя родини в період від 1919 року до кінця Другої світової війни.

 

Оксана Сухоцька, бібліотекар читального залу  центральної бібліотеки.

 

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *