Важке випробовування ніжинського білченяти. Відео

Прикра, і в той же час зворушлива історія трапилась зі мною вчора. Йдучи на дачу з мамою, побачили, як в кущах собака щось шкребе лапою, і те щось пищало. Подумали, що ципля, адже, що могло ще видавати такі звуки серед дачних будинків. Та коли відігнали собаку, побачили білочку, яка намагалась утікти в кущі, але продовжувала пищати. Взявши до рук, зрозуміли, у чому справа. Білчення мало перебиті, поранені лапки, було налякане і переполошене. Вирішили забрати додому, адже зрозуміли, що вона може стати легкою здобиччю для хижаків, окрім того, білчення вже не може вести нормальний спосіб життя, який допоміг би їй вижити у природних умовах. Вдома пила білочка лише воду, їсти ж не хотіла, мабуть через стрес…

Наступного дня пішли до ветлікарні. Нам пояснили, що, скоріш за все білочка випала з гнізда, або ж її вицупив звідти птах і випустив з кігтів. Впавши, вона пошкодила ноги, але залишилась живою. Порадили мені протягом декількох днів попривчати її до себе, а потім прийти зробити рентген. Після чого буде прийматись рішення щодо її кінцівок. Лікар боялась її взяти до рук, адже білочка кусалась (відчула на собі). Та бачивши, як вона стрибає на лапках, які ось-ось, вибачте за подробиці, можуть відпасти, вирішила піти до іншого лікаря. У клініці «Айболит» нас зустрів лікар Андрій Гавриляко, котрий оглянувши тваринку сказав, що білченя буде жити та за ним потрібен догляд. Оскільки до другого згину тканини відмерли, було вирішено їх ампутувати. Білочка витримала операцію, хоч зважаючи на її активність і бажання вирватись це було дуже не просто. Та Андрій обережно зробив всі маніпуляції, порадив майбутній догляд, котрий до повного загоєння триватиме 14 днів. Дякуючи його доброму серцю, за операцію він не взяв грошей, сказавши: «Головне, щоб тваринка жила».

Білочка нині приймає вітаміни та антибіотики. Може пересуватись по кліточці, але в майбутньому плануємо зробити конструкцію, яка допоможе білочці у пересуванні.

 

Дякую всім, хто допоміг в цій ситуації і не залишився байдужимм!

На вашу думку, як потрібно було вчинити в даній ситуації: залишити білочку на природі аби спрацював закон «виживає сильніший», чи забрали б до себе, розуміючи, що тваринка буде змушена пристосовуватись до іншого життя?

Якщо хтось має поради, залишайте в коментарях.

Марина Волинець

Вам може бути цікаво

    1. Вона травмувала всі лапки і їх ампутували, на жаль вона не пережила цього та вже померла

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *