«Один шип уже ввійшов у спинний мозок», – на Чернігівщині жінка померла після масажу

«Скоріш за все, було розчавлення спинного мозку на шийному відділі, можливо, за рахунок набряку», – таку ймовірну причину смерті чернігівки Тетяни Бенько називають медики лікарні № 3. Родичі загиблої винною у смерті вважають масажистку Вікторію Гапоненко, – передає ЧЕline.

Розповідає дочка Тетяни Бенько – Ірина Вовк:

«16 квітня, в понеділок, вона пішла на масаж, а в четвер, о 6-й ранку, її «швидка» забрала, в неї відмовили руки і ноги, винесли з дому, тому що тіло взагалі не слухалось. Від цього часу і до наступного понеділка вона знаходилась у лікарні, ставили крапельниці протинабрякові, приходив нейрохірург, додав сильніших препаратів, отак… а в понеділок уночі вона померла, рівно через тиждень після масажу».

– Як вона почувалася одразу після масажу?

Також співробітниця розповідає, що в обід вона накинула жакет і ходила, мабуть, до цієї Гапоненко, яка робила масаж.

З’ясувати, чому таке самопочуття. Та знаходиться недалеко. Мама працювала в чернігівській митниці (поблизу залізничного вокзалу), а масаж робила по вулиці Жабинського, 2А, на квартирі Гапоненко. Ввечері додому вона добралася на таксі і вдома тільки лежала, далі вже взагалі не вставала. В середу цілий день лежала вдома, руки, ноги взагалі не слухалися, не могла їх підняти.

Як часто вона взагалі ходила на масаж?

Рідко. Після тривалої перерви вперше. Гапоненко казала, що вона була кілька років тому в неї на масажі, але мені цього мама не розповідала, це було тоді, коли Гапоненко приймала ще не на квартирі, а в салоні «Богиня», неподалік митниці. Потім вона почала на квартирі приймати.

У Facebok писала, що вона і косметолог, і майстер шугарингу, і масажист-реабілітолог, і ботокс коле. А в неї ветеринарна освіта, навіть у Facebok написано, що закінчила Білоцерківський аграрний університет, а пізніше написано, що закінчила Чернігівський базовий медичний коледж, і все. Вирішила, що вона великий спеціаліст.

Одразу після мого посту у Facebok вона все повидаляла, до цього рекламувала свої послуги і у Facebok, і в Instagram. Я встигла поробити «скріни».

– Яка причина смерті вашої мами?

У висновку написали, що закрита хребтова спинномозкова травма з пошкодженням спинного мозку. Тобто був пошкоджений спинний мозок, знімали набряк. Масажист десь руками натиснула. Як пояснюють лікарі, у людини з віком відростають хребцеві відростки, як шипи, і один шип був обламаний, а один шип ввійшов у спинний мозок, це стало причиною смерті.

 

Травму отримала, що не сумісна з життям. Відмовили руки і ноги, вона тільки розмовляла. Ні шию не тримала, нічого. Ні в туалет сама не ходила, годували, все повністю паралізувало. Це один раз вона пішла на масаж, тому причина тільки масаж!

-Чому вона пішла на цей масаж?

Кілька років тому вона зламала праву руку. І в місці перелому постійно турбувало, нило і, відповідно, десь у спину віддавало. Відчувала дискомфорт. От пішла зробити масаж…

У третій лікарні запевняють, що робили все можливе, аби врятувати життя пацієнтки, але смерть настала миттєво – пошкодились важливі стволові відділи спинного мозку.

«Вона надійшла в тяжкому стані. За словами хворої, два дні тому вона зробила мануальну терапію, у неї знизились рухи у верхніх і нижніх кінцівках. Спершу ми виключали судинну патологію в шийному відділі, зробили МРТ, там була підозра на перелом зуба другого хребця, викликали нейрохірурга, скликали консиліум, робили все, що можна, знімали набряк, вдягали комір Шанца, аби стабілізувати шийний відділ.

Але, попри те, що була сильна і гормональна терапія, і протинабрякова, все одно набряк збільшувався і поширився на стволові структури спинного мозку, це дало зупинку дихання та серцебиття. Моментально. Причину смерті не ми встановлюємо. Це судова експертиза, що проводиться вже в другій судовій установі», – розповідає Дар’я Алейник, лікар-невропатолог.

Вікторія Гапоненко коментувати звинувачення не захотіла. Одразу після того, як ми назвались журналістами і навіть ще не поставили запитання, сказала: «Спілкуйтеся з адвокатом. Наталією Миколаївною Дубовик». І залишила її номер телефону.

Адвокат, пані Дубовик, коментар також давати відмовилась, за її словами, допоки не буде офіційно встановлена причина смерті Тетяни Бенько. Також зазначила, що навіть не спілкувалась із клієнткою, не знає, чи був факт масажу як такого, але водночас, не спілкуючись із клієнткою, повідомила, що Вікторії Гапоненко погрожують родичі померлої – стоять під вікнами, вриваються до квартири, кричать на неї. Тому вони планують подавати зустрічний позов.

У поліції відкрили кримінальну справу та чекають результатів судово-медичної експертизи.

«За даним фактом порушені кримінальні провадження за статтею 115 Кримінального кодексу України (вбивство), за статтею 138 (незаконна лікувальна діяльність). Наразі проводиться судово-медична експертиза. Від її результатів залежатиме подальший перебіг справи. Триває слідство. Вбивство (ст. 115 ККУ), тобто умисне протиправне заподіяння смерті іншій людині карається позбавленням волі на строк від семи до п’ятнадцяти років.

Заняття лікувальною діяльністю без спеціального дозволу (ст. 138 ККУ), здійснюване особою, яка не має належної медичної освіти, якщо це спричинило тяжкі наслідки для хворого, карається виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на строк до трьох років», – коментує Юлія Ковтун, речниця Чернігівської міської поліції.

Дочка Тетяни Бенько наголошує, що буде добиватись, щоб винні в смерті її матері були покарані.

«Залишати це все без покарання ніхто не буде. Написали і в податкову, і в прокуратуру, щоб ще встановили законність її діяльності. Чи мала Гапоненко право взагалі чим-небудь займатись. Уже просто так цього ніхто не замовчить».

Джерело: cheline

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *