Сергій Охонько: «Знову критикував владу, яка буде відповідь – нова кримінальна справа?

На сесії міської ради, яка відбулась 17 травня, влада в черговий раз  продемонструвала свою некомпетентність та безсистемну роботу. Підняті мною питання, стосовно водовідведення по вулиці Незалежності та першого кроку втілення в життя програми “Безпечне місто” були «провалені».

По першому питанню керманичі міста так і не дали відповідь: «Куди поділися 6 млн. грн. з резервного фонду?»  В той час, коли звідти 3,5 млн. грн. планувалося виділити на одну з головних проблем міста –  постійне підтоплення частини вулиці Незалежності. Не було дано й відповідь: чому до цього часу не переглянутий кошторис і не відправлений проект в ОблУКС, який, в свою чергу, повинен виставити його на «Prozorro». Зі свого боку, депутати обласної ради виконали обіцянку й спромоглися віднайти 5 млн. грн. з обласного бюджету, а от ніжинська міська влада до цього часу нічого не зробила, аби цей проект реалізувати.

У ході обговорення на сесійному засіданні профільний заступник міського голови нарешті зателефонував до керівництва ОблУКСа і з’ясував, що потрібно переглядати кошторис проекту і на це потрібно 15 000 грн. Хоча про це всі знали і п’ять місяців цього не робили. Питання – ЧОМУ!? Ці гроші виділили, а от 3,5 млн. грн. –  ні. Ми зауважили, що часу замало і шансів реалізувати цей проект з кожним днем все менше і менше. Проект досить великий і займе багато часу на виконання, до того ж,  тендерні процедури заберуть два місяці і якщо роботи і розпочнуться, то на кінець року, але чи встигнуть будівельники? – серйозне питання…

Та, якщо проект Ніжин не реалізує  в цьому році, обласна рада більше не виділить коштів на нього. А навіщо, якщо у самих ніжинських депутатів не має бажання долучатися до вирішення важливих проблем міста? Тож, якщо ми не виділимо 3 млн. грн. на співфінансування, то в наступному році міська рада буде відшукувати вже більше ніж 10 млн. грн.  власних грошей на реалізацію цього проекту. От чи віднайде вона їх, то це питання риторичне. Тож треба відкинути всі політичні амбіції, «включити господарника» і вирішити цю проблему в цьому році, а не чекати, коли почнуть складатися, як карткові будинки ті п’ятиповерхівки, фундаменти яких постійно руйнує ‘”море” по вулиці Незалежності.

 

Щодо проекту «Безпечне місто», пропонувалося виділення 200 тис. грн. для реалізації першого пілотного проекту. При виділенні коштів виконавець зобов’язувався зробити систему відео спостереження на одному з об’єктів, який визначать депутати (вул. Гоголя, площа Франка, чи, можливо, залізничний вокзал) та безкоштовно розробити технічне завдання для всього міста з прив’язкою до місць встановлення обладнання задля реалізації загальної програми. У неї повинно було ввійти відео спостереження та аналітика, за допомогою якої розпізнавалися би обличчя, вівся б контроль громадського порядку, облік пасажиропотоку та інше. Також передбачалось би встановлення камер спостереження в школах, дитячих садочках, на зупинках та перехрестях, в місцях запропонованих поліцією, тощо. Система дозволяла б приєднуватися приватним особам і організаціям власними засобами спостереження, що дало б можливість перекрити даною програмою все місто. Це крок у майбутнє, який би зупинив вандалізм та зменшив криміногенну ситуацію, тим самим покращивши безпеку в Ніжині, а це, в свою чергу, покращило б інвестиційний клімат.

На жаль і тут порозуміння не знайшли. Жодної копійки не було виділено. Ми всі розуміємо, що у міста є багато поточних проблем, але певний відсоток бюджету треба виділяти і на стратегічний його розвиток. Натомість, далі продовжується «гальмування» й інших проектів, які працювали б на розвиток міста, а не на вирішення поточних завдань.

Мабуть, окрім замовних обшуків та прохань тиску з боку правоохоронних органів, «дехто» ні на що не здатний.

Що стосується ніжинських доріг, то з обласного бюджету направлено більш ніж 10 млн. грн. на їх ремонт. Маю надію, що хоч таким шляхом відремонтуються наші дороги. Біля 7 млн. грн. буде витрачено на ямковий ремонт! (це рекордна сума за всі часи). Та якщо влада ще почекає, то і цих грошей буде замало, адже якщо б ремонти розпочалися у березні, то достатньо було б й 3 млн. грн. Зараз сформувалась критична ситуація з бюджетом, адже виходить, що місто не має коштів на розвиток. І такий результат – не дивний, адже міська влада, аналізуючи вищевказане, не має наміру економити, і сотні тисяч гривень йдуть з бюджету просто через те, що ними не можуть розпоряджатись «як господарі», розподіляють поспіхом, не вибудовуючи стратегію розвитку ні економіки, ні міста в цілому, яка в нинішню кризу є просто необхідною.

У той же час влада пропонує відділити 38 000 грн. бюджетних коштів на висвітлення самої себе на сітілайтах!!! Це нонсенс, зважаючи на те, що нині міська влада має комунальну газету, сайт та телебачення, влада хоче бачити себе ще на рекламних носіях, де, з її слів, вона б інформувала про свої досягнення! Люди кожного дня ці досягнення бачать на власні очі. Проаналізувавши на пленарному засіданні розрахунки, прийшов до висновку, що вони завищені, не говорячи вже про безглуздість самої ідеї. У результаті критики, депутати не підтримали дане рішення, і тільки 9 обранців вважали, що це вкрай необхідно. Та критика явно не сприймається владою… До того ж, не за горами вибори, тому в чергове чекаємо тиску з боку “системи”, І яким він – буде покаже час…

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *