Прихожани з усієї України завітали на храмове свято до Ніжинського Миколаївського собору

Православні українці 22 травня відзначають День Миколи Чудотворця. Цей святий опікується і допомагає всім мандрівникам, тим, хто знаходиться далеко від домівки, а також дітям. Цього дня у Ніжинському Миколаївському соборі святкували храмове свято, на яке завітали прихожани та гості з різних куточків України. Після Божественної літургії, яку звершував Архієпископ Ніжинський і Прилуцький Климент, відбулась традиційна Хресна хода з молитвами та освяченням святою водою прихожан.

«Для жителів Ніжина це свято особливе, адже кафедральний собор Ніжинської  єпархії освячений на честь цього великого угодника Божого, якого шанують по всьому світу, і не лише християни, а й представники інших релігій. Все тому, що Святитель Миколай творить дива й приходить на допомогу, не дивлячись на обличчя людини, й усім творить милостиню. Наш собор цього року відзначає 350-річницю від дня свого освячення. Ми раді, що сотні людей наповнюють православні храми монастирі, адже молитва врятує світ! Сьогодні стільки багато життєвих випробовувань і складнощів, і молитва до Святого Миколая дає велику надію, бо ж він приходить на допомогу дуже швидко, навіть, коли на цій землі вже ніхто не може допомогти», – розповідає журналістам Архієпископ Ніжинський і Прилуцький Климент.

 

На храмове свято приїхали викладачі і студенти з Київської духовної семінарії. Вони співали в хорі і звершували молитви до Бога.  Це майбутні священики, які розійдуться по теренах України для служіння Богу. Один з викладачів духовної семінарії архімандрит Дамаскін висловив велику радість від перебування в Ніжині, зазначивши, що це дійсно свята земля, на якій знаходиться більше 13 храмів.

«Храмове свято – це радість, адже в цей день особливо чується молитва  покровителем. Святитель Миколай для нас дуже важливий, адже він не тільки був великим молитвеником, він відстоював православну віру. Майбутні пастирі вчаться в духовних школах молитві і вірі православній, де багато предметів присвячені догматичному вченню. А ми знаємо, що Святитель Миколай відстоював догматичні  істини. Тож дуже  важливо, щоб студенти були присутніми, навчались і були вірними синами церкви, молились за народ Божий за нашу державу, і щоб царство оживотворялось тут, на нашій землі», – розповів архімандрит Дамаскін.

У кінці святкового богослужіння, як дітки, так і дорослі отримали солодкі подарунки.

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *